Otto Jelinek, a Deloitte&Touche Central Europe elnöke által a 2004-es varsói európai gazdasági csúcstalálkozó alkalmából a közelmúltban közzétett Deloitte-felmérés szerint a nyugat-európai társaságok 81 százaléka úgy véli, az EU-csatlakozás vonzóbb célponttá teszi az új tagállamokat.
Otto Jelinek a Világgazdasági Fórum Varsóban megrendezett csúcsértekezletén elhangzott beszédében hangsúlyozta, hogy a 200 legnagyobb nyugat-európai és az ezer legnagyobb magyar, lengyel, cseh és szlovák cég körében elvégzett felmérés határozottan pozitív hozzáállást tükröz.
Hazánkból az országban működő 200 legnagyobb vállalat felső vezetői vettek részt a felmérésben. A cégek 69 százaléka véli úgy, hogy teljes mértékben felkészült a csatlakozásból adódó összes változásra, kihívásra és problémára, 11 százaléka bizonytalan, s mindössze húsz százalékának vannak kételyei a felkészülést illetően. Nemkülönben optimisták a magyarországi cégek az uniós csatlakozás várható hatásait tekintve: 82 százalék számít kifejezetten pozitív változásokra, s csak négy százalék gondolja úgy, hogy az uniós csatlakozás negatív hatással lesz cége működésére. Még optimistábbak a magyarországi cégvezetők, amikor a csatlakozás Magyarországra gyakorolt hatásáról nyilatkoznak, hiszen 84 százalékuk vár összességében pozitív hatást, s mindössze tíz százalékuk számít arra, hogy a csatlakozás negatív hatással lesz Magyarországra. Az itthoni cégek vezetőinek 75 százaléka úgy véli, hogy növekszik a Magyarországra irányuló külföldi befektetési kedv, 14 százalékuk bizonytalan e tekintetben, s 11 százalékuk számít a befektetési kedv csökkenésére.
„Nagy örömünkre szolgált, hogy a magyarországi cégek – köztük számos Deloitte-ügyfél – rendkívül optimistán értékelik a csatlakozás várható hatásait” – mondta Simor András, a Deloitte magyarországi elnök-vezérigazgatója.

Dupla dobogóval és leggyorsabb körrel zárta a silverstone-i Forma 4-es futamot Molnár Martin