160 milliós követelés a Népszavától

Százötvennyolcmillió forint értékű nem vagyoni kár megtérítéséért tegnap pert indított a Népszavát kiadó Editoriál Kft.-vel szemben a Debreceni Vagyonkezelő Részvénytársaság (DV Rt.) – tájékoztatta lapunkat Nyíri László elnök-igazgató. A kereset szerint az újság május 24. és július 8. között megjelentetett írásaiban valótlanságokat állított, illetve valós tényeket hamis színben tüntetett fel, és ezzel a részvénytársaság üzleti jó hírnevét súlyosan megsértette. Jogi szakértőnk szerint ekkora nem vagyoni kár megítélésére még nem volt példa Magyarországon. A Népszavával szemben Kósa Lajos is indított a közelmúltban sajtópert, s azt első fokon meg is nyerte.

Munkatársunktól
2004. 07. 21. 20:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszava cikksorozatának közlése az EP-kampány idejére esik, amikor is az MSZP Tóbiás József által meghirdetett „harci” stratégiája az volt, hogy nyerni kell mindenáron, legfeljebb a végén meglátjuk, hogy mennyi büntetést kell fizetni. Az MSZP hajdú-bihari szervezete lapunk birtokába került kampányterve szerint e stratégiának megfelelően járt el, amikor előirányozta: a kampány során korrupciót „feltáró” újságcikkek közreadásával módszeresen le kell járatni a Fidesz prominenseit, elsősorban Kósa Lajos debreceni polgármestert. A stratégia tettekre váltásában élen járt Csontos János MSZP-s országgyűlési képviselő, aki a város vagyonával az ellenőrző szervek írásban is dokumentált véleménye szerint kitűnően gazdálkodó és 1,6 milliárd forint adózás előtti nyereséget produkáló DV Rt., illetve a város fideszes vezetése „ügyeinek” kommunikálását folyamatosan magára vállalta. A tegnap benyújtott kereset egyébként e nyereség egy tizedének megfelelő öszszeget követel az Editorialtól arra hivatkozva, hogy a bizonyítási eljárás eredményeképpen ennyi kár érte a cégcsoportot.
A Népszava állításai szerint a vagyonkezelő holding által hozott döntések miatt Debrecen városát több beruházás során több száz millió forintos kár érte, ami annak köszönhető, hogy a városvezetés maffiaszerűen összefonódott bizonyos gazdasági körökkel.
*
A szocialisták szócsöveként számon tartott napilap egy feladója és címzettje által is hamisnak nyilvánított dokumentum, az úgynevezett „Sutka-levél” közzétételével bizonyítottnak látta, hogy visszaélések történtek, ami miatt a volt rendőrfőkapitány, Kósa Lajos mentelmi jogának felfüggesztését is kezdeményezte. Állítja továbbá, hogy az egyik beruházás, a debreceni élményfürdő kapcsán Kósát és a volt fideszes frakcióvezetőt, Sásdi Andrást is meghallgatta a rendőrség. Ezt a rendőrség soha meg nem erősítette, a névtelen feljelentés alapján folyó nyomozást felügyelő megyei ügyészség vezetői pedig kifejezetten cáfolták, hogy Kósa mentelmi jogának felfüggesztése valaha szóba került volna. A kifogásolt élményfürdő-beruházásról kiderült: átadási határidejének meghosszabbításáról Nyíri László elmondta: nem a kivitelező kérésére, hanem a megrendelő többletigénye miatt vált szükségessé, így a Népszava szerint a várost, illetve vagyonkezelőjét „megillető” 1,5 milliárd forintos kötbér követelésére semmilyen jogalap nem volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.