Nem szabad felülni a balliberális álhíreknek! + videó

Az Otthon start program pont azoknak a legnagyobb segítség, akik nem voltak olyan jómódúak, hogy eddig lett volna lakásuk és elég önererjük ahhoz, hogy lakást vegyek és hitelt fizessenek.

Forrás: Facebook2025. 08. 04. 18:29
Széles kör jogosult az Otthon start fix 3 százalék programjára Fotó: Szabad Föld / Kállai Márton
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint ismeretes, szeptembertől indul a fix 3 százalékos lakáshitel: 50 millió forint 25 évre  3 százalékos kamatra, és már 10 százalékos önerővel megveheti bárki az első lakását. Ennek ellenére vannak, akik támadják az Otthon start programot.

Happy family, new flat home owners, parents playing with cute small kid son on moving day, tenants, renters homeowners and child having fun riding in cardboard 
box in living room, relocating

új lakás gyerekkel
Fotó: Shutterstock

Erre hívja fel a figyelmet friss Facebook-videójában Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője.

Óriás segítség és láthatóan óriási az érdeklődés is

– hangsúlyozza a szóvivő, hozzátéve: a balliberálisok ezért máris támadják a programot, mint ahogyan minden más, a magyar családoknak, fiataloknak nyújtott támogatást is folyton támadnak.

„Állításaikkal szemben ez a program pont azoknak a legnagyobb segítség, akik nem voltak olyan jómódúak, hogy eddig lett volna lakásuk és elég önererjük ahhoz, hogy lakást vegyek és hitelt fizessenek. Ehhez a lakáshitelhez elég tíz százalék önerő, és törlesztője kevesebb, mint egy albérlet díja” – mutatott rá az NGM munkatársa.

Palóc André szerint a balliberálisok állításaival szemben a lakásárak sem szállnak el, hiszen árkorlát van beépítve a programba. Mi több, nem is lehet hitelt felvenni olyan ingatlanra, amely túllépné az árkorlátot.

Ráadásul arra számítunk, hogy a lakáskínálat bővülni fog, a lakásépítések be fognak indulni, a kormány 300 milliárd forinttal támogatja a lakásépítéseket. Ez a lakáshitel egy komplex, rengeteg intézkedést tartalmazó lakáspiaci terv része

– tette hozzá a szóvivő, aki egyúttal arra is emlékeztetett: a kormány számos más támogatással is segíti a lakásvásárlást: ilyen a csok plusz, a falusi csok vagy éppen a babaváró hitel.

Borítókép: Óriás segítség a program a fiataloknak, és láthatóan óriási az érdeklődés is iránta (Fotó: Szabad Föld/Kállai Márton)
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.