A családi kiszerelés további térhódítása, a kereskedelmi márkák piacának és részesedésének növekedése, valamint a 400 négyzetméternél nagyobb alapterületű üzletek forgalmazásban betöltött elsődlegessége a jellemző – állapítja meg az ACNielsen legutóbbi, a jégkrémpiacról szóló felmérése, amelyből kiderül, hogy a jégkrémpiac növekedésének motorját az alacsony árú termékek, köztük a kereskedelmi márkák adták a vizsgált időszakban. A kereskedelmi márkás termékek a mennyiségi eladások 24 százalékával értékben tízszázalékos eredményt értek el.
A családi kiszerelés a vizsgált időszakban a mennyiségi eladás kilencven százalékát alkotta, ami elsősorban kedvező árának is köszönhető. A nyári szezonban a gyártók előszeretettel alkalmaznak „összecsomagolásos” akciókat, amelyek tovább növelik a családi termékek árelőnyét az impulzustermékekkel szemben. 2003-ban a legforróbb, június– júliusi időszakban, amikor a fogyasztás eléri csúcspontját, a családi kiszerelés átlagos ára literenként 412 forint volt, míg az impulzusjégkrémekért átlagosan 1834 forintot kellett fizetni.
Az Algida és a Schöller márkái által irányított piacon a termékek forgalmazásában kiemelkedően fontos szerep jutott a négyszáz négyzetméternél nagyobb alapterületű üzleteknek. A vizsgált időszakban az eladások 74 százalékát teljesítették. Jelentősen szétválik azonban az impulzus- és a családi termékek megoszlása. Az egyszeri fogyasztásra kínált termékeknek ugyanis 59 százaléka a kétszáz négyzetméternél kisebb egységből kerül a fogyasztók kosarába.

Elkezdődött az ÁGOTA Országos Gyermekvédelmi Szabadegyetem és Konferencia