A rezsimbuktatás indoka az lehet, hogy a szeptember 11-i terrortámadások előzményeit és az amerikai titkosszolgálatok elhárítómunkáját vizsgáló kongresszusi bizottság a jövő héten esedékes jelentése kapcsolatot vél felfedezni Irán és az al-Kaida között.
Az Egyesült Államok kísérletet tesz a rendszerváltoztatásra Iránban is, ha a jelenlegi amerikai elnököt novemberben újraválasztják – adta hírül a szombati The Times. A vezető londoni napilapnak egy név nélkül idézett amerikai kormánytisztviselő azt mondta, Washington – Iraktól eltérően – Iránban nem közvetlen katonai beavatkozást fog végrehajtani, hanem felkelést próbál majd szítani a „rendkívül elégedetlen lakosság” körében az iráni vallási hatalom ellen. A nyilatkozó illetékes szerint ha George Bush elnököt újraválasztják, az Egyesült Államok a jelenleginél sokkal nagyobb mértékben fog beavatkozni Irán belügyeibe. A brit napilap szerint nem egyértelmű, hogy az idézett illetékes szavai mennyire tükrözik a hivatalos washingtoni álláspontot, de „jó eséllyel megszólaltatják a vészcsengőket Európában”. A The Times szerint nem világos az sem, hogy miképp tudna az amerikai kormány felkelést szítani az irániak körében anélkül, hogy a lakosságot éppen saját maga, vagyis a „nagy sátán” ellen terelné egységbe. Iránban jelenleg csekély a szervezett ellenzék, és ha az amerikaiak ezek pénzelésével próbálkoznak, azzal is valószínűleg a mullahok malmára hajtanák a vizet – áll a londoni napilap kommentárjában.
Izrael megelőző csapást mérhet a dél-iráni Busehrben épülő atomreaktorra, ha azt Oroszország elkezdi feltölteni fűtőanyaggal – adta hírül amerikai és izraeli forrásokat idézve egy másik brit napilap, a The Sunday Times. A vezető vasárnapi brit lapnak egy magas rangú amerikai illetékes azt mondta, Izrael akkor indítaná el a légicsapást, amikor egyértelművé válik, hogy az orosz nukleáris üzemanyagot valóban rövid időn belül megkapja az iráni fél. Katonai forrásokból a lapnak megerősítették, hogy az izraeli hadsereg már el is végezte a támadás főpróbáit. Az egyik idézett forrás szerint Tel-Aviv semmiképpen nem engedi meg, hogy bármely iráni nukleáris reaktor, de főleg az orosz segítséggel épülő busehri eljusson a kritikus üzemmódig. A Sunday Times által idézett izraeli források szerint a Busehr ellen tervezett támadást nagy hatótávolságú F–15I harci gépekkel hajtanák végre, és a hadműveletbe szárazföldi kommandósegységek is bekapcsolódnának. Az izraeli légierő repülőgépei Törökország felől hatolnának be Irán légterébe – áll a brit lap értesülésében. A forrás szerint a Busehr elleni akcióval egy időben több más iráni urániumdúsító, illetve nehézvízgyártó létesítmény lerombolása is elképzelhető. Izraeli szakértők szerint a busehri erőműben felhasznált, kiégett fűtőelemekből teljes üzemmód esetén évente negyedtonnányi plutónium vonható ki, amely 20 atombombához elegendő. Izrael, amely 1981-ben egy iraki atomreaktort már lerombolt, azzal számol, hogy Washington nem fogja megakadályozni az iráni atomlétesítmény elleni hasonló támadás végrehajtását – idézte izraeli forrásait a vasárnapi brit lap.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész