A chicagói árutőzsdén a búza jegyzései szűk sávban – a decemberi lejáratot alapul véve 130 dollár körül – ingadoztak a 28. héten. A piac hangulatát továbbra is az határozza meg, hogy az idei szezon a kínálat szempontjából minden bizonnyal sokkal kedvezőbb lesz, mint a tavalyi rendkívül száraz, meleg év után, aminek következtében az árak is lassan csúsznak lefelé. A fekete-tengeri árak már elérték a száz dollárt, és emiatt az amerikai jegyzések is estek. A téli búza betakarítása zökkenőmentesen halad és már hatvanszázalékos szinten áll. A heti exportadatok 551 000 tonnát mutattak, amely a várakozások felső határát súrolták.
A takarmánykukorica jegyzései jelentősen estek a 28. héten, a decemberi lejáratot alapul véve a tonnánkénti ár 101,2 dollárról 98,3 dollárra mérséklődött. Az amerikai időjárás a héten is jó volt, ami kedvezett a vetéseknek, így ennek hatására a termény minősítése is javult. A heti exportadatok 519 500 tonnát mutattak, amely elmaradt a várt hétszázezer–egymillió tonnás várakozásoktól.
A Budapesti Árutőzsde (BÁT) határidős gabonaszekciójában az egységes búza piacán stabilizálódtak az árak a 28. héten. A piac már „beárazott” szinte minden eddigi hírt: az elmúlt évek legjobb termése várható és a szomszédos országokban is hatalmas exportárualap keletkezik. Ennek következtében a hazai felesleg is szinte eladhatatlannak tűnik, amely alacsonyan tartja az árakat. A héten elkezdődött a betakarítás, aminek eddig az időjárás is kedvezett. A nyitott kötésállomány 624 kontraktusról 639 kontraktusra emelkedett.
A takarmánykukorica piacán enyhe áresés volt megfigyelhető. Mivel rendkívüli szárazságra nem sok kilátás van, így a várható termés is hatalmas lesz. Az alacsony búzaárak a kukorica jegyzéseit is nyomás alatt tartották. A novemberi lejáratot alapul véve az ár
25 300 forintra mérséklődött. A nyitott kötésállomány a hét eleji 559 kontraktusról 582 kontraktusra emelkedett.
Az előző (29.) hét első kereskedési napján a búza árai nem változtak, az augusztusi jegyzés 24 000 forint volt tonnánként. Kedden a búza augusztusi ára 200 forinttal, 23 800 forintra csökkent, a szeptemberi 300 forinttal, 24 100 forintra mérséklődött, a többi jegyzés nem változott. A szerda minimális változást hozott: a búza augusztusi ára 200 forinttal, 23 600 forintra mérséklődött, a többi jegyzés azonban nem mozdult. A következő napon sem módosultak összevissza a kenyérgabona árai, az augusztusi például nem változott, maradt 23 600 forint, a szeptemberi azonban 50 forinttal emelkedett, így a csütörtököt 24 150 forinton búcsúztatta ez a termin. A péntek sem hatott pezsdítően az árakra, mert nem történt semmiféle árváltozás, így az augusztusi jegyzés 23 600 forinton zárt.
Az árváltozások szempontjából a kukorica sem erőltette meg magát, az első kereskedési napon például novemberi ára nem változott, maradt 25 300 forint, miközben decemberi jegyzése 100 forinttal, 26 000 forintra csökkent és a többi jegyzés nem változott. Utóbbi állapot jellemezte teljes egészében a keddi napot, az árak nem mozdultak.
Akárcsak szerdán, kivéve a decemberi jegyzést, amelynek értéke 200 forinttal, 25 800 forintra gyengült, amiből csütörtökön további 300 forintot leadott ez a lejárat. Ugyanekkor a novemberi ár 290 forinttal, 25 010 forintra csökkent. Pénteken a takarmánykukorica novemberi ára 10 forinttal, 25 000 forintra esett vissza, a többi határidő azonban nem változott. A pénteki záráskor augusztusra a takarmánybúza ára 21 100, a takarmányárpáé 21 510 forintot ért. A napraforgó októberi ára 800 forinttal, 53 100 forintra csökkent, a decemberi pedig 500, forinttal
55 000 forintra esett.
A hazai búzatermés vonatkozásában nem lehetnek kétségeik a kereskedőknek az árukínálatról: a tavalyi, rendkívül aszályos év után (amikor a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnak januárban és februárban exporttilalmat is el kellett rendelnie) ebben az évben kifejezetten jó terméseredményre lehet számítani. S ezt a számítást már nem a becslésekre kell alapozni, hanem a tényekre, hiszen Magyarországon már learatták a búzaföldek hatvan százalékát, amely adat több mint elégséges a precíz termékbecsléshez.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat