Helyesbítette adatait az ÁPV Rt.

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. lapunk cikke nyomán tegnap megváltoztatta a honlapján található bevételi táblázatát. A hét elején itt még az állt, hogy tavaly 12,29 milliárd forintnyi bevétele volt a társaságnak, tegnap ez kicserélődött 160,28 milliárdra. A vagyonkezelő a honlapot üzemeltető külső szolgáltatót okolja.

Bákonyi Ádám
2004. 07. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Honlapján hétfőn és kedden még tizenkét, tegnap viszont már százhatvanmilliárd forintos bevételt tüntetett fel 2003-ra vonatkozóan az ÁPV Rt. Emlékezetes, lapunk a korábbi adatokra hivatkozva írta azt, hogy a bevételek csökkenése ellenére – 2002-ben ez 20,96 milliárd forint volt – emelkedtek kiugróan a társaság munkatársainak béren kívüli juttatásai. A vagyonkezelő szerint éppen hétfőig a valóságnak megfelelő, több mint százhatvanmilliárdos érték szerepelt weboldalukon, de egy frissítés következtében hamis – pontosabban a 2003. III. negyedévi – adat jelent meg. A tévedés nem az ÁPV Rt., hanem a honlapot üzemeltető külső szolgáltató hibájából történt – állítja a társaság. A Postabank privatizációjából származó 101 milliárd forint technikai elszámolása részben áthúzódik erre az évre is, ám ez nem érinti a tavalyi bevételi számokat – magyarázták a vagyonkezelőnél.
Mint arról lapunkban beszámoltunk, az ÁPV Rt. 2003-ban csak munkatársai pihentetésére – rekreációs támogatás címen – 221 millió forintot költött. 2002-höz képest 38 millió forinttal – mintegy hetvenhárom százalékkal – emelkedett a ruházatiköltség-térítés, 25 millióval – 56-ról 81 millióra – pedig az egyéb, béren kívüli juttatások mértéke. Tavaly 152 millió forintra – mintegy háromnegyedével – emelkedtek a jutalmak, és a két évvel ezelőtti 61-ről 117 millió forintra nőttek az „egyéb” jellegű kifizetések. Míg 2002-ben semmit, addig tavaly 82 millió forintot fizettek ki magánszemélyeknek. A személyi jellegű, egyéb kifizetések tavaly összesen elérték a 846,999 millió forintot, míg ennek értéke 2002-ben 371,242 millió forint volt. A társaság mindezt azzal indokolta: mivel 2002– 2003-ban nem történt általános béremelés, az ÁPV Rt. vezetése az üzleti feladatok teljesítése érdekében az elmúlt évben a prémium és jutalom ösztönzési formát részesítette előnyben. Kérdésünkre, hogy a társaság mely cégeknek fizetett rekreációs szolgáltatásukért 221 millió forintot, azt a választ kaptuk: a dolgozók szabadon használhatták fel a támogatást különböző szolgáltatásokra.



Rendben talált MNB. Eddig nem készült kifejezetten az ÁPV Rt. bérrendszerét célzó vizsgálat – tudtuk meg Bihari Zsigmondtól. Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) főigazgatójának elmondása szerint minden évben vizsgálják az ÁPV működését, ám ez a társaság vagyongazdálkodására vonatkozik, amelyben a bérrendszer kérdése „halványan” jelenik meg. Az ÁSZ legutóbb a – kormány részéről erősen támadott – Magyar Nemzeti Bank bérrendszerét vizsgálta, amely dicséretesre vizsgázott: a számvevőszék megállapította, a nemzeti bankban ma úgy keresnek többet az alkalmazottak, hogy mindez nem kerül többe az adófizetőknek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.