Mózes Ervin szegedi jegyző a Magyar Nemzet kérdésére megerősítette: valóban két változata volt a jelentésnek. Július 8-án kapta meg a kórházból a Nárai főigazgató által elrendelt és Ferencsik Mária által lefolytatott vizsgálat jegyzőkönyvét, illetve annak összegző summázatát. Ez utóbbi 10-es számú pontja – mintegy 3-4 sor – ki volt belőle takarva. Nárai György főigazgató lapunknak elmondta, ő törölte ki a hiányzó részt, de ezt nem szánta véglegesnek, épp ezért a javított részt el is látta kézjegyével, így jelezve a változtatás tényét. A végleges jelentést egyébként Ferencsik Mária juttatta el később az önkormányzathoz és a minisztériumhoz. Nárai szerint véletlenül küldték el a javított summázatot a polgármesteri hivatalba, miközben a vizsgálati jegyzőkönyvet eredeti állapotában juttatták el. A jegyző szerint viszont utólag nem lehet belenyúlni egy független vizsgálóbiztos jelentésébe, ha Nárainak megjegyzése lett volna a jelentéssel kapcsolatban, azt a szöveg mellé vagy után is írhatta volna.
Mózes Ervinnek egyébként hamar feltűnt a javítás, ezért a városi főorvost bízta meg azzal, hogy szerezze be a teljes vizsgálati jelentést a kórház vezetésétől, mely így egy órán belül az asztalára került. Mint mondja, ő ezt a teljes anyagot juttatta el az egészségügyi bizottsághoz. Mint Mózes Ervin lapunknak elmondta, a vizsgálatban megállapított kollektív felelősség és szervezési hiányosságok mellett a jelentéscsonkítás ténye is hozzájárult ahhoz, hogy Botka László polgármester még azon a napon – július 8-án – közölte Nárai György főigazgatóval, hogy kényszerszabadságra küldi. Lapunk egyébként úgy értesült, hogy Botka másfél éve igyekszik megszabadulni Náraitól, hogy egy számára megfelelőbb főigazgatót nevezzen ki a közgyűlés a kórház tervezett 1,6 milliárdos fejlesztése előtt, így kapóra jött számára ez az ügy. A főigazgató és a szegedi Fidesz is koncepciózusnak tartja az eljárást, mert Nárai felelősségét eddig semmilyen vizsgálat nem állapította meg.
Bár sem Görög Tibor városi főorvos, sem Baráth Lajos, a városi kórház főigazgató-helyettese nem kívánt egyelőre az ügyben lapunknak nyilatkozni, de információink szerint Piros Györgyi továbbra is gyógyító munkát végez az intézményben, és a kórház megbízott orvos-igazgatói tisztét is betölti. Korábban a sürgősségi betegellátó osztály vezetését is ellátta, e megbízatásából – mint azt korábban megírtuk – még Nárai főigazgató függesztette föl, mert úgy ítélte meg: közvetett felelőssége állapítható meg a betegcserével kapcsolatosan. Mint ismeretes, Piros Györgyi neve korábban felmerült az egészségügyi bizottság által meneszteni javasolt Nárai főigazgató lehetséges utódjaként.
Kérdésünkre, hogy Piros felelőssége kérdésében állást foglalhat-e az önkormányzat egészségügyi bizottsága, Ványai Éva, a testület MDF-es elnöke közölte: erre nincs módjuk, mivel kizárólag a főigazgató munkáltatója a szegedi közgyűlés, a többiek felmentéséről a képviselők nem határozhatnak. Az ő esetleges felelősségüket a jelenleg is folyó fegyelmi vizsgálat, illetve a rendőrségi nyomozás állapíthatja meg.
A rendőrségi nyomozással kapcsolatosan Tuczakov Szilvána, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: a szakértők véleményére várnak, melynek megérkezéséig több hét is eltelhet.

Így teszik tönkre az egészséged az álmatlan éjszakák – 5 tuti módszer a pihentető alvásért