Szívesen aláírják a szabad demokrata képviselők a Fidesz kezdeményezését a privatizációról szóló rendkívüli parlamenti ülés összehívásáról, mert a liberálisok is fontosnak tartják, hogy az Országgyűlés megvitassa az állami cégek eladásának lehetőségeit – erről a párt közleményben tájékoztatta tegnap a távirati irodát. A Fidesszel ellentétben az SZDSZ azonban azt kívánja megvitatni, hogy a Richter gyógyszergyáron, a Nemzeti Tankönyvkiadó Vállalaton, a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt.-n, valamint a Bábolna Rt.-n kívül melyek azok a további állami cégek, amelyek privatizációjára lehetőség van. A párt álláspontja szerint az állami kézben lévő vállalatok értékesítésénél nem az eladási ár bevételezése a legfontosabb, hanem az, hogy a magántulajdonú cégek hatékonyabban működnek az állami tulajdonúakhoz képest.
A szabad demokraták azután adták ki a privatizációra vonatkozó közleményüket, hogy Orbán Viktor, a Fidesz elnöke hétfőn bejelentette: pártja rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezi az újabb privatizációs hullám miatt. A pártelnök egyben arra kérte a kormányt, az ülésig függessze fel a magánosítással kapcsolatban meghozott döntéseinek végrehajtását.
A legnagyobb ellenzéki párt tegnap ismételten sürgette a megmaradt állami vállalatok eladásának leállítását. A Fidesz szerint a Medgyessy-kormány által erőltetett és átgondolatlan magánosítást semmi nem indokolja, mindössze a kormány azonnali pénzhez jutásának szándékáról van szó. Az esztelen, csak rövid távú érdekeket szolgáló privatizációnak hosszabb távon Magyarország, a magyar polgárok látják kárát – állapítja meg a párt közleménye.
Az országgyűlési képviselők kétharmados támogatásához kötné az állami vagyon eladását az MDF Lakitelek munkacsoportja – hangsúlyozta tegnap Lezsák Sándor. A képviselő szerint már előre láthatóak a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. magánosításának visszás következményei, így például a tankönyvek piacán érezhető kedvezőtlen árfelhajtó hatás.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt