Lankadatlan a magyar tőzsdeárfolyam emelkedése, viszont a nyugat-európai és amerikai tőkepiacokon gyengülési hullám söpört végig. A tokiói Nikkei 225 index nemzeti ünnep miatt zárva tartott, így az ázsiai piacon nem tudott határozott irány kialakulni: a Hang Seng 0,03 százalékkal gyengült, a Seoul Composite viszont 1,03 százalékkal erősödött.
Európában az FTSE és a DAX kurzusa egymással párhuzamosan mozgott és gyengült. A Cityben záráskor negyedszázalékos gyengülést mutatott a 100 vezető részvény indexe, Frankfurtban viszont fél százalékot lassult a börzemutató. A brit tőzsde gyengülését nagyban meghatározta az Unilever negatív hangvételű bejelentése. A világ egyik legnagyobb fogyasztási cikkeket gyártó cége közölte, hogy a várakozástól elmaradt júliusi és augusztusi forgalom alapján várhatóan a harmadik negyedévi eredményeik is elmaradnak a második negyedévitől, s részben a tavalyi harmadik negyedévitől is. Az indoklás szerint a rossz időjárás miatt csökkent a fagylalt és a jeges tea fogyasztása. Az igen rossz értékesítés miatt már a második negyedben is elmaradt a piaci várakozástól az Unilever eredménye. Az üzemi eredmény két százalékkal 1,613 milliárd euróra csökkent az egy évvel korábbihoz képest, a csoport árbevétele három százalékkal, 10,84 milliárd euróval kevesebb lett, az adózott eredmény viszont 34 százalékkal 770 millió euróra nőtt az alacsonyabb kamatoknak és adóknak köszönhetően.
Az Unilever bejelentésének következtében a kiskereskedelmi cégek részvényei a tengerentúlon is csökkenést mutattak, sőt a Colgate-Palmolive is élt a negatív profitjóslat adta lehetőséggel. Az amerikai kozmetikai és kiskereskedelmi vegyi anyagokat gyártó cég bejelentette, hogy második félévi részvényarányos nyeresége messze az elemzők által várt 68-69 cent alatt, 57–59 cent között lesz. A kozmetikai ipar nagyvállalata azért fogta vissza profitvárakozását, mert megítélése szerint elszaladtak marketingköltségei. Ennek ellenére éves haszonkulcsát a tavalyi rekord, azaz 55 százalék közelébe várja. Lefelé mozgott a Qualcomm árfolyama is, mivel a cég közölte, hogy számviteli vizsgálat miatt csökkenhet az adózás előtti nyeresége. Elemzők jelezték, hogy a Qualcommnál könyvelési probléma merült fel, amelyről pontos információkat nem lehet megtudni. Pletykák viszont könyvelési csalásról beszélnek.
Pesten csendes, lassan emelkedő trend alakult ki, a BUX nyitás után történelmi csúcsára ugrott, majd korrigált. A délelőtt azzal telt el, hogy az index megpróbált a negatív oldalról átlépni a tőzsdei görbe nyereséges oldalára. A felfutás nem volt túl erős, de zárásra a BUX-nak sikerült újból csúcson zárnia. A magyar tőzsdemutató eddig soha nem mért szinten, 12 364,21 ponton zárt, ami 24,19 pontos plusznak felelt meg. A forgalom nem érte el az 5,3 milliárd forintot, mivel a befektetők a hét első napján nem mutatkoztak túl tevékenynek. A brókerek a kereskedés végét követve azt nyilatkozták, hogy az európai és amerikai piacok csökkenő iránya miatt nem volt érdeklődés a magyar részvényekre. A vezető papírok közül a Richter és a Matáv ára gyengült, míg a Mol és az OTP kurzusának növekedéssel sikerült zárnia. A Mol 80 forinttal, az OTP 15 forinttal erősödött. Drágulást jelzett még az Egis és a spekulatív Antenna Hungária ára is. Elemzők rámutattak, hogy szerdán kormányülés lesz, ahol a jövő évi költségvetés kerül napirendre, így akár a privatizálandó műsorszóró társaság eladását is megtárgyalhatják.
A bankközi devizapiacon az eurót 246,90–247,10 forinton jegyezték, 50 fillérrel gyengébben a pénteki árfolyamnál. A forint 12,52 százalékon állt a sáv erős oldalán, 18 bázisponttal magasabban, mint pénteken. A piacon nem számítottak ugyan a jegybanki kamatok csökkentésére, a nap kereskedését mégis a monetáris tanács ülésére, valamint a jegybank helyzetértékelésére való várakozás határozta meg.
Tíz napja maradt egy lottónyertesnek, hogy jelentkezzen a 300 millió forintos nyereményéért