The Guardian
A brit baloldali lap szerint amikor az újjáválasztott Bush elnök a jövő év elején győzelmi körutat tesz Európában, nem keresi fel Berlint – márpedig ez rávilágít a megromlott transzatlanti viszony megjavítására irányuló törekvések sebezhetőségére. Berlin kihagyása annál is meglepőbb, mert Gerhard Schröder kancellár – Jacques Chirac elnökkel szemben – immár arra törekszik, hogy Washingtonban visszakerüljön a „jófiúk” közé. A német diplomácia problémáját a szerző képletesen a berlini külügyminisztériumban működő, elnyűhetetlen páternoszter lifthez hasonlítja, amelynek használatakor az időzítés a legfontosabb dolog.
Jane's
A brit kiadóvállalat hírszerzési folyóirata, a Jane’s Intelligence Digest szerint miközben a CIA új vezetése és néhány régóta hivatalban lévő tisztségviselője között az elnökválasztásokat követő légkörben feszültségek támadtak, hasonló belső harcok osztják meg a Moszadot is. A hírhedt izraeli titkosszolgálat berkeiben zajló ellenségeskedés miatt számos veterán ügynök hagyta ott a „céget”.
A hírszerzési folyóirat másik hírében arról számol be, hogy a külföldiek lobbizását szabályozó amerikai törvény révén nyilvánosságra került: Viktor Janukovics ukrán miniszterelnök, hatalompárti elnökjelölt támogatására az Egyesült Államokban eddig hat különböző szervezet mintegy egymillió dollárt kapott.
A Jane’s rakétákkal foglalkozó folyóirata, a Missiles and Ro-
ckets arról számol be, hogy Jurij Szlolomonov, a moszkvai hőtani intézet (Oroszországban máig nehéz kiigazodni a hadiipari intézmények elnevezésén – a szerk.) igazgatója és főtervezője szerint az orosz Topol-M interkontinentális ballisztikus rakéták mobil indítású változatának tesztelése az év végéig lezárul. Ez az a típus, amelyre minapi beszédében utalást tett Vlagyimir Putyin elnök. A hordozórakéta nukleáris fejrészei manőverezésre képesek, kijátszva a potenciális elhárító rendszereket.
BBC
A közszolgálati médium a napokban hírt adott arról, hogy egy brit független vizsgálat szerint valós okok állnak az úgynevezett Öböl-háborús szindróma mögött, így az ebben szenvedő veteránok kárpótlását is ennek alapján kell megállapítani. A betegségcsoportot az 1991-es Öböl-háborúhoz kötik a Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban, ám a hivatalos szervek nem ismerik el létezését.

Orbán Viktor újabb jelentős béremelést hagyott jóvá, amely sokaknak okoz majd örömet