Ha elhiszi nekem a tisztelt olvasó, ha nem, Orbán Viktor, a 2006-os választásokon a Fidesz potenciális kormányfőjelöltje egy válóperben a vagyonmegosztáson marakodó egyik félnek, Mayer Arankának köszönheti a családja vagyongyarapodását kurkászó parlamenti vizsgálóbizottság felállítását. Keresd a nőt! – mondja a francia –, s most már a Wekler-botrány és az Orbán-vizsgálat óta a magyar is.
Mayer Aranka kimazsolázta férje ügyvédi irodájának irattárából azokat a dokumentumokat, amelyeket fontosnak talált vélt igaza alátámasztására, és amikor a kimásolgatott és kinyomtatott iratokat tüzetesebben átnézte, rájött: volt férje ügyvédi irodájának titkai esetleg az Élet és Irodalom című lapot is érdekelhetik. Igaz, előbb még tett egy kísérletet arra, hogy a szerinte kellemetlen dokumentumra hivatkozva a papírokon szereplő Lévai Anikó kérésére rábírja a vagyonmegosztást másképpen képzelő urát a számára kedvező egyezségre. De ez nem sikerült, maradt hát a nyilvánosság. Mayer Aranka nem tévedett: az ÉS-t valóban érdekelte minden Orbán Viktor feleségének volt cégével kapcsolatos információ, és izgalomba jöttek attól, hogy egy baráti vacsorán ott volt maga az ördög is a Fidesz elnökének képében. Jogerős bírósági ítélettel alátámasztott tény: a hetilap által idézett kormányfői jó tanács, ha volt ilyen, nem a cég taggyűlésén hangzott el, vagyis ha ezt az állítást taggyűlési jegyzőkönyvvel tudja alátámasztani Mayer Aranka és az ÉS, akkor ez a bizonyíték bizony hamis. Ráadásul az elmúlt napokban kiderült az is, hiába próbálták meg egyesek az állítólagos taggyűléseken Orbánnak tulajdonított kijelentéseket kriminalizálni, az ügyészség megtagadta a nyomozást.
A vádlók azonban rendíthetetlen szívóssággal igyekeznek bizonyítani vélt igazukat, a jogerős bírósági ítéletet überelnék egy vizsgálóbizottsági szerepléssel. A szocialista Molnár László – akit már jogerősen elítéltek gazdasági bűncselekmény miatt, tegnap pedig az igazmondásába vetett hit is megkérdőjeleződött – most az Orbán-bizottság elnökeként az ellenzéki politikus lejáratásán munkálkodik. Ehhez számára Mayer Aranka férje ügyvédi irodájából eltulajdonított jegyzőkönyvei szolgálnak „iránytűül”. Szerinte ezek a jegyzőkönyvek azért hitelesek, mert a „három gyermekéért aggódó anya a vagyonmegosztás érdekében készített (!) dokumentációkat”. Az MSZP-s fővádló természetesen politikai lejáratásnak nevezte, hogy lapunk közhírré tette korábbi büntetőügyét.
Micsoda kettős mérce uralkodik a parlamentben is! Wekler Ferenc elvált felesége, aki ugyancsak a vagyonmegosztás miatt pereskedik már egy évtizede, nem váltott ki ekkora együttérzést a politikus urakból, sőt, mivel szólni is mert, még (nem jogerősen) el is ítélték pénzzel megváltható szabadságvesztésre. A volt férjét társadalmi megbecsülés övezi: bebetonozták atomügyi biztosnak a több száz milliós szőlőtelepítési támogatás után.
De térjünk vissza az Orbán-bizottsághoz! Sajnálatos, hogy kiderült: a szocialisták nem voltak képesek egy makulátlan múltú politikust állítani a volt miniszterelnök „meggazdagodását” vizsgáló bizottság élére. Az sem vet jó fényt a testületre, hogy egy olyan szocialista politikus is kérdezheti a volt kormányfőt, aki nem is olyan régen sutba vetette az ártatlanság vélelmének jogintézményét, s börtönbe csukta volna Szász Károlyt, a K&H-ügyet leleplező PSZÁF elnökét. Az „erkölcsi magaslatra” mintául mégis az SZDSZ-es honatya, a dátumok igazságán meg-meglepődő Eörsi Mátyás szolgált, akinek az erkölcsi érzékenységét nem zavarta, hogy a Horn-kormány idején ügyvédi irodája az ÁPV Rt.-nek dolgozott (az adófizetők pénzéért), mint ahogy az sem, hogy a cégtábláján szerepelt a volt ÁVH-s Bauer Miklós neve.
Ezek próbálják kikezdeni az ellenzék vezetőjének becsületét.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
