Lemondott a Fővárosi Bíróság elnöki titkárságának vezetői tisztségéről Cserni János. Éppen ideje volt. Cserni bíró azzal vált híressé vagy talán inkább hírhedtté, hogy az általa tárgyalt sajtóperekben módszeresen a nemzeti sajtó képviselőivel szemben szabott ki elmarasztaló ítéleteket. Valószínűleg nem véletlen, hogy a vele kapcsolatban megjelent bírálatok miatt felettesei már korábban elvonták tőle a médiával kapcsolatos büntetőügyek tárgyalását.
A falu rossza döntnök egyik legmaradandóbb teljesítményét a Bencsik-ügyben nyújtotta, itt odáig ment, hogy a Magyar Demokrata című hetilapban megjelent egyik cikkért a szerzőt nyolc hónapi felfüggesztett fogházbüntetésre, a főszerkesztő Bencsik Andrást pedig tíz hónap végrehajtandó (!) szabadságvesztésre ítélte.
A szóban forgó írás egyébként Mécs Imre SZDSZ-es képviselő, egykori ’56-os elítélt 1957-es bírósági vallomását elemezte (ugyanebben a lapszámban Bencsik András jegyzetében azt írta, hogy a társaira valló Mécs többet érdemelt volna annál, mint hogy kifütyülték 2001-ben a november 4-i megemlékezésen). A Legfelsőbb Bíróság (LB) most megváltoztatta a bölcs kádi döntését: pénzbüntetésre mérsékelte az ítéletet. Az LB szerint Bencsik András publicisztikai írása vélemény, s nem büntethető. A jogerős ítéletből törölték, hogy a rágalmazást „nagy köztiszteletben álló ember” sérelmére követték el. Az indoklás szerint minden ember becsülete egyformán védendő, amit egyébként vitézlő Cserni Jánosnak is illenék tudni, ha már egyszer kijárta a jogot.
Rossz hír, hogy a lemondott Cserni János ezentúl is bíróként üzemel majd, mindössze mint a Fővárosi Bíróság elnöki titkárságának vezetőjét fogják majd egyesek hiányolni. Én nem.
Ukrajna meghosszabbítja a hadiállapotot és tovább mozgósít
