The Guardian
Az elmúlt hetek – terrortámadásokat követő – szenvedélyes fellépése ugyan Tony Blair árnyékába rejtette riválisát, Gordon Brownt, ám a pénzügyminiszter nem vonult nyugdíjba – emlékeztet a baloldali lap publicistája. Nem távozott, továbbra is gondolkodik egy alternatív jövőről, és politikai ambíciói sem hagytak alább. Egy nap, nem is olyan soká a Labournak szüksége lesz Brown úrra – írja, megállapítva a politikusról, hogy a változások iránti vágya legalább olyan nagy, mint a hatalom iránti étvágya.
Kommersant
Az orosz lap szerint Moszkva térdre kényszerítheti Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnököt, aki eddig minden lehetséges eszközzel akadályozta Oroszország és Fehéroroszország egyesülését, mindazonáltal az orosz vezetést csak pillanatnyi érdekek vezérlik Fehéroroszországgal kapcsolatban. A cikkíró szerint Moszkva megértette, hogy nagyon is valószínű egy, a grúziai, ukrajnai és kirgizisztáni „színes forradalmakhoz” hasonló fordulat Minszkben, ezért megpróbálja elmagyarázni Lukasenkónak, hogy számára a hatalom megőrzésének egyetlen lehetséges módja a két szláv dominanciájú állam összeolvadása. A korábbi tárgyalásokhoz képest az orosz fél keményebb lesz, a Kreml elszánta magát, hogy elvi kérdésekben meghátrálásra és az orosz integrációs elképzelés elfogadására kényszeríti a szövetséges állam létrehozását akadályozó, kedvezőbb feltételeket követelő Lukasenkót. Cserébe a fehérorosz elnök nem kap túl sokat: az orosz vezetés egyszerűen megígéri neki, hogy mindent megtesz a Minszkhez közelítő „színes forradalom” megakadályozására. Lukasenkónak nem sok ideje maradt a gondolkodásra, hiszen jövőre választások lesznek a köztársaságban, így vagy megosztja a felelősséget Moszkvával, vagy egyedül harcol. Utóbbi esetben elkerülhetetlen a veresége, bár nagy valószínűséggel így is, úgy is veszít.
The Washington Post
Az amerikai főváros liberális lapja az alkotmánybíróság szerepét is betöltő legfelsőbb bíróság élére jelölt John G. Roberts ügyével foglalkozik, akiről kijelenti, hogy igazából senki sem tudja, hogy mit várjon tőle. A személyéről folytatott vita témái mindenesetre rávilágítanak arra, hogy milyen jogi kérdések foglalkoztatják manapság az amerikai közvéleményt. A média eddig leginkább az abortuszhoz való hozzáállását firtatta, a liberálisok értelemszerűen attól tartanak, hogy konzervatív elmozdulást kezdeményez majd. Felmerült még, hogy mit várjanak tőle a helyi és a központi kormányzatok közti hatalommegosztással kapcsolatban, míg egyeseket a kampányfinanszírozás szabályozásáról alkotott véleménye érdekel, illetve az esélyegyenlőség biztosítását illető elképzelései.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
