Súlyos vádak rendőrtisztek ellen

Ismét vádat emeltek Molnár Csaba rendőr alezredes ellen, akit helyettesével együtt hivatali visszaéléssel és közokirat-hamisítással vádol a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal (KÜNYH) – tájékoztatott a vádhatóság. A vád szerint a K&H-ügy nyomozásában részt vevő tisztek okiratot hamisítottak azért, hogy megakadályozzák Kulcsár Attilának, a brókerbotrány főszereplőjének felelősségre vonását.

Swendt Pál
2005. 07. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal által korábban Molnár Csaba ellen indított büntetőper után most a KÜNYH nyújtott be vádiratot a főtiszt és helyettese, Bacsi János őrnagy ellen – derült ki a vádhatóság tájékoztatásából. Az ügyészségi nyomozók társtettesként, folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés bűntettével, továbbá hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás bűntettével vádolják a rendőröket. A KÜNYH szerint Molnár, aki a történtek idején az ORFK pénzmosás elleni osztályának vezetője volt, és aktívan részt vett a K&H-botrány nyomozásában, „cselekményeivel sorozatosan megszegte a bűncselekmények elkövetésére utaló bejelentések és feljelentések intézésére vonatkozó törvényeket, amelyek alkalmazása hivatali hatáskörének része volt”. Molnár Csaba és helyettese úgy jártak el, hogy az ügyben ne rendeljenek el nyomozást, és ezzel a lehetséges elkövetők – így Kulcsár Attila – mentesüljenek a felelősségre vonás lehetősége alól – áll a hivatal közleményében.
A lapunk birtokába került kihallgatási jegyzőkönyv szerint Kulcsár Attila, aki csak ügyészségen volt hajlandó vallomást tenni, állította: 2003 májusában Kelemen Lászlónak, az ügy egyik gyanúsítottjának lakásán, Kodela László kancelláriai helyettes államtitkár társaságában egy vacsorán találkozott először személyesen Bácskai János tábornokkal, a maffiaellenes központ vezetőjével. Vallomása szerint a találkozó célja az volt, hogy a brókerbotrány előzményének tekinthető Pannonplast-ügyből ne legyen büntetőeljárás, a rendőrség emelje azt saját hatáskörébe és simítsa el. Kulcsár ezután listát készített Bácskainak azokról az iratokról, amelyekért tudomása szerint a pénzügyi felügyelet egy nappal később kívánt lefoglalni a banktól, a tábornok pedig azt ígérte neki, hogy a rendőrség intézkedni fog. A bróker jegyzőkönyvbe mondta, hogy amikor a Pannonplast-ügyben Molnár Csaba kihallgatásra hívta, az alezredes kezében látta azt a listát, amit maga készített és adott át Bácskai Jánosnak a kétes tranzakciókra vonatkozó iratokról, a nyomozó pedig úgy tájékoztatta: majdnem minden dokumentumot elhoztak a bankból, de még vissza kell menni valamiért. Kulcsár úgy nyilatkozott: amikor ismét a rendőrtisztnél járt, Molnárral együtt részt vett egyik kiemelt ügyfelének, Nagy Károlynak a kihallgatásán, ahol „szinte ügyvédként” segítséget nyújthatott neki a válaszadásban. A bróker azt vallotta, hogy Molnár Csaba az Andrássy úti Lukács kávéházban tájékoztatta arról, hogy a Pannonplast-ügyben nem indítanak eljárást. A vádhatóság úgy értékelte, hogy az alezredes a feljelentés kiegészítése során meg nem engedhető együttműködést folytatott a nyomozás megtagadásában érdekelt személlyel, és segítette abban, hogy milyen adat, okirat kell a bűncselekmény elkövetése alapos gyanújának eloszlatásához.
Molnár Csaba érdeklődésünkre annyit közölt: kedden védőjével együtt sajtótájékoztatón reagál a vádemelési javaslatra. Az alezredest rendelkezési állományba helyező Bene László országos rendőrfőkapitány kijelentette: a további lépésekkel megvárja a jogerős ítéletet.
Ismert: Molnárt és társait a Fővárosi Bíróság január 12-én első fokon felmentette a minősített vesztegetés, hivatali visszaélés és államtitoksértés vádja alól, az eljáró ügyész fellebbezést nyújtott be, így a per októberben folytatódik a Fővárosi Ítélőtáblán.



Ügyfélből képviseleti vezető? A K&H Equities Rt.-nél Kulcsár Attila ügyfeleként is megismert György Gábor lehet az Európai Bizottság budapesti képviseletének vezetője. A Sláger Rádióban is érdekelt vállalkozót korábban az MSZP jelölte a Magyar Rádió kuratóriumi elnökségébe, az üzletember a párt Európa parlamenti listáján is helyet kapott. György Gábor fia a brókerbotrányról írt könyvéért Pulitzer-díjat kapott. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.