A példátlan repülésbiztonsági intézkedésekkel kísért start hibátlannak bizonyult. A gép már a Nemzetközi Űrállomás (ISS) felé tart, élelmet, vizet és tudományos berendezéseket visz az ott április óta dolgozó két, orosz és amerikai asztronautának. Az expedíció tizenkét napja alatt a személyzet teszteli azokat az újonnan kifejlesztett berendezéseket is, amelyek az űrhajósok nagyobb biztonságát szolgálják.
A kockázati tényezők és technikai gondok miatt többször elhalasztott indítás egyes mozzanatait több mint száz kamera örökítette meg, a felvételeket a NASA alaposan elemzi majd, mielőtt engedélyezi, hogy az űrjármű augusztus 7-én visszatérjen a Földre. A start előtt egy órával az űrhajósok az időjárási adatokat elemezve meghatározták azt a három helyszínt is, amely alkalmas lehet egy esetleges kényszerleszállásra.
A Columbia 2003 februárjában bekövetkezett, hét asztronauta halálát okozó katasztrófája óta a Discovery az első amerikai űrrepülőgép, amely újra felszállhatott. A huszonegy éves szerkezet már harmincszor járt az űrben.
Bővebben a 17. oldalon
Képmutatás és kettős mérce
