A kormányfő előtt a jelentés a kémügyről

Munkatársunktól
2005. 09. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök megkapta Tóth András (MSZP) nemzetbiztonsági államtitkár jelentését a kémtörténet néven elhíresült ügyről – jelentette be Batiz András kormányszóvivő a kabinet tegnapi ülése után. A dokumentum tartalma nem nyilvános, a miniszterelnök annak tanulmányozása után dönt az esetleges lépésekről, ezekről tájékoztatást adnak – közölte a kormányszóvivő. Ismert: Gyurcsány még augusztus 29-én, egy hónapos határidővel kérte Tóth jelentését a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) vizsgálatáról, miután lapunk beszámolt róla, hogy a szolgálatok felderítették egy, a román titkosszolgálatnak dolgozó, Magyarországra áttelepült házaspár tevékenységét. Az NBH azt vizsgálta, hogy mikor és milyen körülmények között kerülhettek ki információk illetéktelenekhez.
A Magyar Nemzet augusztus 22-én írt először arról, hogy a magyar titkosszolgálat gyanúja szerint a román hírszerzésnek dolgozott egy romániai magyar házaspár, amelynek nőtagja korábban a Határon Túli Magyarok Hivatalánál (HTMH) volt. Sz. I. a szolgálatok információi szerint intim kapcsolatba került a hivatal azóta leköszönt vezetőjével, valamint ennek a kormányzati ciklusnak egy volt és egy jelenlegi miniszterével. A médiában később megnevezett Szatmári Ildikó és férje, Szatmári Tibor többször tagadták, hogy a román hírszerzésnek kémkedtek volna. A sajtóban azóta Hiller István volt kultuszminiszter és Magyar Bálint oktatási miniszter is leszögezte, hogy Szatmári Ildikóval kizárólag munkakapcsolata volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.