Pusztítás Szeged határában

Többen gyászszalaggal és fehér szegfűvel tiltakoztak tegnap a szakadó esőben Ópusztaszeren az ellen, hogy lebontsák az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark főbejáratával szemben álló Magyar megmaradás falát. A falról tegnap távolították el az első emléktáblát. Mózes Ervin, Szeged jegyzője a fal tíz egysége közül négy lebontását rendelte el.

Haág Zalán
2005. 09. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A falat, amelyen főként magyar hősök emléktáblái kaptak helyet, és amelyet Gyulay Endre szeged–csanádi megyés püspök szentelt fel, 1995 óta építi a Dél-alföldi Média Kft. a saját tulajdonában álló, ugyanakkor a természetvédelmi hatóság által védetté nyilvánított területen. Mivel annak felhúzására nem volt jogerős építési engedély, a Kiskunsági Nemzeti Park pert indított az építők ellen, amelyet megnyert: a bíróság rendelkezett az építmény lebontásról.
Ezután négy évig úgy tűnt, kompromisszum születhet az ügyben, eljáró építési hatóságként Mózes Ervin, Szeged jegyzője azonban végül elrendelte a fal
tíz egysége közül négynek a lebontását.
– Felháborító, hogy szemétdombra kerül Nagy Imre, Szigethy Attila ’56-os mártír, Mindszenty bíboros vagy épp Mádl Ferenc emléktáblája. A Bálint Sándor-szülőház tavalyi lerombolása után sem állt meg a kulturális emlékek pusztítása – mondta Szilágyi Árpád, a Szegedi Hagyományőrző Egyesület elnöke, aki nemcsak a kulturális érték elleni támadásnak, hanem kegyeletsértésnek is tartja az emlékmű elpusztítását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.