A falat, amelyen főként magyar hősök emléktáblái kaptak helyet, és amelyet Gyulay Endre szeged–csanádi megyés püspök szentelt fel, 1995 óta építi a Dél-alföldi Média Kft. a saját tulajdonában álló, ugyanakkor a természetvédelmi hatóság által védetté nyilvánított területen. Mivel annak felhúzására nem volt jogerős építési engedély, a Kiskunsági Nemzeti Park pert indított az építők ellen, amelyet megnyert: a bíróság rendelkezett az építmény lebontásról.
Ezután négy évig úgy tűnt, kompromisszum születhet az ügyben, eljáró építési hatóságként Mózes Ervin, Szeged jegyzője azonban végül elrendelte a fal
tíz egysége közül négynek a lebontását.
– Felháborító, hogy szemétdombra kerül Nagy Imre, Szigethy Attila ’56-os mártír, Mindszenty bíboros vagy épp Mádl Ferenc emléktáblája. A Bálint Sándor-szülőház tavalyi lerombolása után sem állt meg a kulturális emlékek pusztítása – mondta Szilágyi Árpád, a Szegedi Hagyományőrző Egyesület elnöke, aki nemcsak a kulturális érték elleni támadásnak, hanem kegyeletsértésnek is tartja az emlékmű elpusztítását.

Hét kérdés, hét ország – őrült nehéz földrajzi kvíz