A várakozásokkal ellentétben nem adott tájékoztatást tegnap Veres János a jövő évi adókat és járulékokat részletező törvényjavaslatról, amit a kormánynak törvény szerint ma kell a parlament elé terjesztenie. Az új adószabályok ismertetését hétfőre ígérő pénzügyminiszter gyakorlatilag megismételte a sikeres magyar gazdaságról szóló szeptember elsejei bemutatón elmondottakat. Mint fogalmazott, van mire büszkének lennünk, dinamikus a gazdaság növekedése.
Alig több mint két hete maradt a kormánynak a jövő évi költségvetés véglegesítésére, a törvényt ugyanis e hónap végéig kell benyújtani az Országgyűlésnek. Értesüléseink szerint a korábbi évek gyakorlatához képest továbbra is késésben van a büdzsé tervezése, a minisztériumokkal pedig még mindig nem zárult le a megszorításokról folyó egyezkedés. Információink szerint a büdzsé előkészítése éppen a várható szigorítások miatt szenved késedelmet, a tárcák vezetői ugyanis a háttértárgyalásokon még utolsó kísérletet tesznek arra, hogy minisztériumukat a lehető legkisebb mértékben érintsék a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által szeptember elsején bejelentett takarékossági intézkedések. Annyi már most tudható, hogy a Pénzügyminisztérium a jövő évre 300 milliárd forint értékű takarékossági intézkedéscsomaggal és 2,9 százalékos nyugdíjreformmal korrigált államháztartási hiánnyal számol.
Eközben tegnap kiderült: nemcsak a tavalyi, de a 2003-as államháztartási deficitkimutatás is változott, amelynek következtében a két évvel ezelőtti hiány ismét növekedett. A Világgazdaság az Állami Számvevőszék kimutatásaira hivatkozva közölte: a tavalyelőtti és a tavalyi deficit folyamatosan emelkedik, így a 2003-as eredményszemléletű hiány már a GDP 7,3 százalékára, a tavalyi deficit pedig a GDP 6 százalékára rúg. Kőszegi Márk, a Pénzügyminisztérium sajtóosztályának helyettes vezetője a hiánykimutatások változásáról annyit közölt: nem a deficit növekedett tovább, hanem egyes kiadásokat más évre számoltak el.
NoÁr annyira az ukránok mellé állt, hogy még Zelenszkij is belepirulna
