Magánkézben marad a kórház

Magánkézben marad a kiskunhalasi kórház üzemeltetése, a város képviselő-testülete ugyanis nem bontotta fel a privatizációs szerződést. Az azonnali szerződésbontást a fideszes politikusok kezdeményezték, miután a kórház több dolgozója aggályos hitelfelvételről és gazdasági szabálytalanságok gyanújáról tett bejelentést a hatóságoknál.

Hírösszefoglaló
2005. 10. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem bontotta föl a kiskunhalasi Semmelweis-kórház működtetésére kötött privatizációs szerződést a város képviselő-testülete a HospInvest Rt.-vel és partnereivel – erről hétfő este, lapzártánk után döntött a baloldali többségű városvezetés. Az azonnali szerződésbontást a Fidesz kezdeményezte, miután a kórház érdek-képviseleti vezetői és pénzügyi osztályvezetője esetleges gazdasági szabálytalanságokra, aggályos hitelfelvételre hívta fel az ügyészség és más hatóságok figyelmét. A Bács-Kiskun Megyei Ügyészség egyébként el is rendelte a nyomozást hűtlen kezelés gyanúja miatt.
Hétfő este az önkormányzati képviselők vitájában Várnai László MSZP-s polgármester azzal vádolta a Fideszt, hogy a kórház-privatizáció démonizálására törekszik. A kórház húsz évre történt magánkézbe adásának indokolásául másfél évvel ezelőtti, támogató szakvéleményeket idézett, köztük az egészségügyi tárca akkori helyettes államtitkáráét, Rácz Jenőét, aki azóta már miniszterként irányítja az ágazatot.
Kolcsár Zoltán, a Fidesz helyi frakciójának vezetője szerint viszont a jelenről kell beszélni. A befektetők másfél éve azt ígérték, hogy mintegy kétmilliárd forintot fordítanak a kórház fejlesztésére, ám saját forrásból erre eddig egy fillért sem költöttek. Közben pedig – a fideszes városatya szerint – az egészségbiztosítótól befolyt közpénzből saját vagyonukat gyarapítják, csőd közelbe sodorva a 130 ezer embert ellátó intézményt. Az ellenzék nehezményezte azt is, hogy az elmúlt hónapokban közel száz dolgozót bocsátottak el az intézményből. Noha a magánosítást azzal indokolták, hogy sem a kórháznak, sem az önkormányzatnak nincs pénze fejlesztésekre, nyáron mégis a kórház vett föl 630 millió forint hitelt, amiből 230 milliót kölcsönadott a magánbefektetőnek – többek között ezért tartják gyanúsnak a magánbefektető működését.
A képviselők egyébként egyhangúlag elfogadták az alpolgármester azon javaslatát, hogy induljon önkormányzati vizsgálat a kórháznál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.