A Fidesz elnöke az 1956-os forradalom kitörésének 49. évfordulóján azt is hangoztatta: 1956-ban azt akarták az emberek, hogy „az ország élén választott államférfi álljon, és ne politikai kalandor, azt akarták, hogy Magyarországon a magyar ember legyen a legfontosabb, hogy a szív diktálja a tapsot, és ne a politikai karmesterek, hogy nyíljanak ki a megtévesztettek és becsapottak szemei.”
Csurka István, a MIÉP elnöke a Hősök terén azt hangoztatta, hogy sok a hasonlatosság a Rákosi- és a mostani rendszer között, mivel lényegében ugyanabban a nép- és nemzetellenes diktatúrában élünk most is, mint amilyen ötven éve volt. Kovács Dávid, a Jobbik vezetője ugyanitt hangsúlyozta: fel kell venni a küzdelmet a hagyományainkat megkérdőjelező liberalizmus és képviselőik ellen, akik végtelenül képmutatóan harcos jogvédők, deviánsok érdekében a határon túli magyarok érdekeit feladják.
A forradalom 49. évfordulójának előestéjén fellobbant a forradalom lángja. A közjogi méltóságok tisztelegtek a Nagy Imre-szobornál. Tegnap Sólyom László jelenlegi és Mádl Ferenc előző köztársasági elnök tisztelgett családjával a Rákoskeresztúri köztemető 301-es parcellájánál. Sólyom László tegnap Nagy Imre-érdemrend kitüntetéseket adott át a Sándor-palotában Bocskay T. Józsefnek, az Igazolt Magyar Szabadságharcos Világszövetség elnökének, Fónay Jenőnek, a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége volt elnökének, Földvári Rudolfnak, a Nagy Imre Társaság országos elnöksége tiszteletbeli tagjának, Gönczöl Katalin kriminológusnak és Kende Péter politológusnak. Fejtő Ferenc író nem volt jelen az átadáson, ő később veszi majd át az elismerést.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról