Miközben az elemzők arról beszéltek, hogy a BUX a 21 ezer pontos határtól már nem nagyon távolodhat el, addig tegnap ennek pont az ellenkezője történt, a magyar indikátor a hét utolsó kereskedési napján 21 682,36 pontra emelkedett, ami 477,51 pontos javulásnak felelt meg. Miközben a vételi kedv egyre nőtt, addig a részvényárak is növekedést produkáltak. Magas, 24 milliárd forint körüli forgalmat indukáltak a vételi megbízások, ami szintén azt mutatta, hogy valóban volt vevő a parketten.
Olyannyira akadt vevő, hogy 4,9 százalékkal drágult a Mol részvényeinek ára, az olajipari papírokra 11 milliárd forint feletti értékben születtek kötések. A Mol árában meghatározó tényező volt, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a gázüzletág feltételes eladását, de hatott a növekedésre az is, hogy az ING tartásról vételre minősítette a papírokat, és 24 500 forintos célárat határozott meg.
Még komolyabb növekedést mutatott a Richter. A gyógyszergyártó erősödése azzal magyarázható, hogy a jövő évi orosz gyógyszerlistán olyan elemek is lehetnek, amelyek a magyar cég készítményeit is tartalmazzák. A Citigroup elemzőjének jelentése szerint az orosz támogatott gyógyszerek listáján a korábbi 2100 készítményről 2300-ra nőtt a magyar cég termékeinek száma. A hír hatására a Richter kurzusa 4,2 százalékkal ugrott meg. Nőtt az OTP kurzusa is, viszont a Magyar Telekom részvényei gyengüléssel zártak. Néhány kis forgalmú papír is követte a trendet, ilyen volt az Egis, a BorsodChem és a Démász is.
A bankközi devizapiacon a forint mérsékelten gyengült, nem túl magas forgalom mellett az euróval szemben 251,75–252,00 szintig.
A kereskedők szerint a csütörtöki hálaadási ünnep miatt nem voltak túl aktívak a befektetők. Hasonlóan gyér forgalom mellett kereskedtek az európai tőzsdéken is, a befek-
tetők hosszú hétvégére rendezkedtek be.

Itt van, amit mindenki várt: ünnepel Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka – fotó