Kettős a magyar munkaerő-piaci megítélés, viszont a befektetők a korrupció növekedését érzékelik Magyarországon – nyilatkozta tegnap Manchin Róbert, a Gallup Organization Europe regionális elnöke. Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) tagjai között a Gallup Organization július és szeptember között végzett felmérést, amely azt mutatja, hogy az elmúlt öt évben kedvezően változott Magyarországon az ipari infrastruktúra, a munkaerőpiac és a közlekedés feltétele, ám romlott az üzleti környezet stabilitása, a foglalkoztatás összköltsége. A Befektetői barométer 2005 felmérés rámutat arra is, hogy a befektetők mindig nehezen találnak megfelelően szakképzett munkaerőt, megfelelő vállalkozói készséggel és nyelvtudással rendelkező munkavállalót, bár némi javulás érezhető ezen a téren. A felmérés szerint a vállalatok vezetői leginkább a szabályozás kiszámíthatóságának csökkenését és a kormányzati szabályozói környezet romlását, valamint a növekvő korrupciót említették negatív jelenségként.
A tanulmányt támogató Clifford Chance magyarországi cégének irodavezető partnere, Köves Péter szerint az üzleti környezet jobb, mint a közérzet. Az AmCham vezérigazgatója, Fáth Péter szerint a Befektetői barométer 2005 jelentésben a válaszadók jelentős többsége a társasági adó és a foglalkoztatási költségek tekintetében Romániát és Bulgáriát előnyösebbnek találta, mint Magyarországot.
Arra a kérdésre, hogy Magyarország mivel teremthetne kedvezőbb üzleti környezetet, a megkérdezettek elsősorban az alacsonyabb adószintet, a megfelelően képzett munkaerő meglétét, az alacsonyabb foglalkoztatási költségeket és a kisebb korrupciót nevezték meg.
Az üzletemberek szerint az euró árfolyama 2006. év végén 257 forintra, míg a dollár 215 forintra erősödhet.

„A két lány nagyon máshogy éli meg ugyanazt” – Rebeka és Lia egy ritka betegséggel küzd