Elmarasztalták Gellért Kis Gábort

A Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriuma tegnap nem találta megalapozottnak Gellért Kis Gábor egy hete folyamatosan hangoztatott véleményét, miszerint Orbán Viktor révén politikai beavatkozás történt a rádió életébe. A testület ugyanakkor elmarasztalta a szocialista főkurátort, mivel szerintük ő, illetve Gyurcsány Ferenc miniszterelnök politikai nyomást gyakorolt a rádió dolgozóira.

Bodacz Balázs
2005. 12. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc tegnap reggel a rádiónak adott interjút, amelyen Gellért Kis Gábor is jelen volt. A kuratórium elnöke a beszélgetés alatt a stúdió vezérlőjében, valamint előterében súlyos szavakkal illette a rádió munkatársait, dilettánsnak nevezve őket. A jelenlévő rádiósok közül többen elmondták: a miniszterelnök élénken helyeselte a kuratóriumi elnök kijelentéseit. Szadai Károly, a kuratórium fideszes elnökhelyettese szerint elfogadhatatlan, hogy Gellért Kis a kormányfő jelenlétében minősítgeti a beszélgetésnek otthont adó rádió dolgozóit.
Hankiss Ágnes testületi tag indítványozására a kuratórium felszólította az elnököt: a jövőben tartózkodjon a hasonló politikai nyomásgyakorlástól. A kuratórium azt is kinyilvánította, hogy Gellért Kisnek nincs joga a közalapítvány nevében, de annak megkérdezése és tájékoztatása nélkül bírósági keresetet benyújtani, így a kuratórium elnöke jogszerűtlenül fordult bírósághoz Kondor Katalin volt rádióelnök egy évi fizetése ügyében. Noha Hollós János és Gőblyös István alelnökök is jelen voltak az ülésen, nem nyertek igazolást Gellért Kis kijelentései, amelyek szerint Orbán Viktor és Szalai Annamária politikai nyomást gyakoroltak volna az ügyvezetőkre. A közalapítvány kuratóriuma, Gellért Kis ellenvetéseit figyelmen kívül hagyva, arra is felszólította az elnökséget, hogy kíséreljenek meg ismét jelöltet állítani a rádióelnöki székre pályázók közül.
A kuratórium elfogadta a rádió 2006-os adásidejét, valamint – a sztrájkveszély elkerülése érdekében – felszólította az ügyvezetőket és a szakszervezetek képviselőjét, hogy a december 31-ig érvényben lévő kollektív szerződést az új elnök hivatalba lépéséig tartsák magukra nézve kötelezőnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.