Különböző spekulációk mozgatták az ötödik héten a chicagói árutőzsdét, amelyek hatására a két alaptermény árai emelkedtek. A trendnek a kukorica esetében további lökést adott a hét második felében megélénkülő, Ázsiába irányuló amerikai export. Az európai piacokon az erős fagyok aggasztották a piaci szereplőket, s okozták az európai árak erősödését. Az Agrograin Rt. elemzői szerint a búza- és kukoricajegyzések elég magas szintre tornázták fel magukat, s ha tovább tart a –10 fok alatti hideg Európában, akkor az árak tartósan magasan maradnak, mivel nő a valószínűsége annak, hogy az őszi vetések megsínylik ezt az időjárást.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) áruszekciójában az ötödik héten alacsony volt a forgalom, összesen 93 kontraktusra kötöttek üzletet 231 millió forint értékben. A búzaszekcióban összesen négy kontraktusra született üzlet, a jegyzések tartottak, néhány határidőre emelkedők voltak. A takarmánykukorica-árak csökkenő trendje megállt, sőt az árak emelkedtek, miközben a forgalom a múlt hetinél mintegy húsz százalékkal alacsonyabb volt.
Az elmúlt (hatodik) héten megrázta magát a gabonapiac, ami abban volt lemérhető, hogy már az első kereskedési nap limittel emelkedett a búza márciusi ára, de más gabonák árai és kontraktusai is emelkedtek. A kedd annyiban tért el a hétfőtől, hogy a kenyérgabona szeptemberi ára is 800 forinttal emelkedett, nemcsak a márciusi drágult. Szerdán megtorpant az addig tapasztalható pezsgés, és limittel újra 26 000 forintra csökkent a búza márciusi elszámolóára, miközben más lejáratok mozdulatlanok maradtak. Ez azonban nem befolyásolta a kukoricapiacot, ahol folytatódott a drágulás. Csütörtökön egyetlen lejáratra sem változtak a búzajegyzések, a tengeri azonban továbbra is előremenetelt. Az utolsó kereskedési napra végképp elfogyott a hét eleji lendület. A kukorica ára márciusra 250 forinttal 25 350 forintra csökkent, a májusi lejáratra 50 forinttal 26 100 forintra mérséklődött.
Az Európai Unióban a tavalyinál bő ötmillió tonnával nagyobb, 256,6 millió tonnás gabonatermésre lehet számítani az idén, míg 2012-ben Magyarország lehet az egyik fő gabonatermelő központ az unióban – közölte az Európai Bizottság. Konkrétan említi a lágy búza terméskilátásait: ez tavaly és az idén is 113 millió tonna körüli, de 2012-re számításai szerint 121,6 millió tonna lehet majd. A jelentés szerint a legnagyobb mennyiségű gabonatermés 2012-ben Észak-Franciaországban, Kelet-Angliában, Északnyugat-Németországban, Nyugat-Lengyelországban és Magyarországon mutatkozhat. Ezen területek részesedése meghaladhatja az 50 százalékot, a hozam pedig a hektáronkénti tíz tonnát.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban