Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 02. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990
Két kapitánya van a labdarúgó-válogatottnak: a visszahelyezett Bicskei Bertalan és Mészöly Kálmán. · Szélvihar söpört végig az országon, nyomában kidőlt fák, megtépázott tetők, roncsautók maradtak. · Megegyezés született a szovjet földgázszállításokról. · A kormány megkövette a népet, és a kárvallottakat az 1945 és 1963 között elkövetett törvénytelenségekért. · A Németh-kormány kinevezte Nagy Lajost a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjévé, megszüntetni tervezik az MSZMP Politikai Főiskoláját, amelyen túllépett az élet. · Tavaly már a bűnözés elérte a kritikus szintet, van alvilág, szervezett bűnözés, jellemző lett a brutalitás, sőt a kegyetlen gyilkosságok sem ritkák – mondta a Népszabadságnak Gál Zoltán belügyi államtitkár.

1994
Az SZDSZ az MSZP-t tekinti a legkomolyabb vetélytársának az egyéni képviselőjelöltek körében, és a választások végkimenetelét illetően is – mondta Pető Iván pártelnök. · A szlovák hajózási felügyelet felszólította Ukrajnát, hogy március 15-ig távolítsa el a bősi erőmű zsilipjéből a Zernograd tolóhajót, amely az elmúlt hét péntekén akadt fent a kamra jégtörő sarkantyúján. A kapitány holttestét kiemelték a hajóból. A dunaszerdahelyi rendőrségtől származó információ szerint a parancsnok már le volt vágva a kötélről, amire a baleset után felakasztotta magát. · Elrepedt a Barátság-kőolajvezeték Nagyoroszinál. · Ismeretlen tettesek megrongálták Gyón főterén a világháborús és ’56-os mártírok tiszteletére felállított emlékművet.

1998
A Fenyő-gyilkosság utáni első parlamenti napon Torgyán József (FKGP) minden idők legsikertelenebb belügyminiszterének nevezte Kuncze Gábort. Pokorni Zoltán (Fidesz) szerint a kormány tehetetlenül szemléli az eseményeket; Horn Gyulának igaza van – jelentette ki: ami ebben az országban van, az nem közbiztonság. · A Fidesz felszólította a Szabad Demokraták Szövetségét, hogy éljen a kormány ügyrendjében szereplő vétójogával, és ne szavazza meg a Szlovákiával megkötendő bős–nagymarosi keretegyezményt. · Boldvai László (MSZP) nem jelent meg a Tocsik-ügy IX. rendű vádlottjaként a Fővárosi Bíróságon. A bíró közölte: az üzérkedés vétségével vádolt képviselő a tárgyalás kezdetéig nem dokumentálta betegségét orvosi igazolással.

2002
Tóth Zoltán, a Kelet-Közép-Európai Választási Szakértők Szövetségének főtitkára a távirati irodának elmondta: a templomokban lehet kopogtatócédulát gyűjteni, a munkahelynek minősülő plébániákon, polgármesteri és más közhivatalokban azonban törvény tiltja ezt. Hozzátette: a különböző közcélú, közösségi építményekben, például művelődési házakban gyűjthetők aláírások. · A Viktor című könyv állításait eddig egyetlen pontban sem cáfolta Áder János és csapata – közölte a Népszabadsággal Kende Péter. A könyv szerzője úgy fogalmazott a baloldali újságnak: csak annyira tellett, hogy hiteltelen gyalázkodásnak minősítsék az írást. A szerző felhívta a figyelmet: „haknijait” – amelyek egyébként ingyenesek – senki nem szervezi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.