1990
Két kapitánya van a labdarúgó-válogatottnak: a visszahelyezett Bicskei Bertalan és Mészöly Kálmán. · Szélvihar söpört végig az országon, nyomában kidőlt fák, megtépázott tetők, roncsautók maradtak. · Megegyezés született a szovjet földgázszállításokról. · A kormány megkövette a népet, és a kárvallottakat az 1945 és 1963 között elkövetett törvénytelenségekért. · A Németh-kormány kinevezte Nagy Lajost a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjévé, megszüntetni tervezik az MSZMP Politikai Főiskoláját, amelyen túllépett az élet. · Tavaly már a bűnözés elérte a kritikus szintet, van alvilág, szervezett bűnözés, jellemző lett a brutalitás, sőt a kegyetlen gyilkosságok sem ritkák – mondta a Népszabadságnak Gál Zoltán belügyi államtitkár.
1994
Az SZDSZ az MSZP-t tekinti a legkomolyabb vetélytársának az egyéni képviselőjelöltek körében, és a választások végkimenetelét illetően is – mondta Pető Iván pártelnök. · A szlovák hajózási felügyelet felszólította Ukrajnát, hogy március 15-ig távolítsa el a bősi erőmű zsilipjéből a Zernograd tolóhajót, amely az elmúlt hét péntekén akadt fent a kamra jégtörő sarkantyúján. A kapitány holttestét kiemelték a hajóból. A dunaszerdahelyi rendőrségtől származó információ szerint a parancsnok már le volt vágva a kötélről, amire a baleset után felakasztotta magát. · Elrepedt a Barátság-kőolajvezeték Nagyoroszinál. · Ismeretlen tettesek megrongálták Gyón főterén a világháborús és ’56-os mártírok tiszteletére felállított emlékművet.
1998
A Fenyő-gyilkosság utáni első parlamenti napon Torgyán József (FKGP) minden idők legsikertelenebb belügyminiszterének nevezte Kuncze Gábort. Pokorni Zoltán (Fidesz) szerint a kormány tehetetlenül szemléli az eseményeket; Horn Gyulának igaza van – jelentette ki: ami ebben az országban van, az nem közbiztonság. · A Fidesz felszólította a Szabad Demokraták Szövetségét, hogy éljen a kormány ügyrendjében szereplő vétójogával, és ne szavazza meg a Szlovákiával megkötendő bős–nagymarosi keretegyezményt. · Boldvai László (MSZP) nem jelent meg a Tocsik-ügy IX. rendű vádlottjaként a Fővárosi Bíróságon. A bíró közölte: az üzérkedés vétségével vádolt képviselő a tárgyalás kezdetéig nem dokumentálta betegségét orvosi igazolással.
2002
Tóth Zoltán, a Kelet-Közép-Európai Választási Szakértők Szövetségének főtitkára a távirati irodának elmondta: a templomokban lehet kopogtatócédulát gyűjteni, a munkahelynek minősülő plébániákon, polgármesteri és más közhivatalokban azonban törvény tiltja ezt. Hozzátette: a különböző közcélú, közösségi építményekben, például művelődési házakban gyűjthetők aláírások. · A Viktor című könyv állításait eddig egyetlen pontban sem cáfolta Áder János és csapata – közölte a Népszabadsággal Kende Péter. A könyv szerzője úgy fogalmazott a baloldali újságnak: csak annyira tellett, hogy hiteltelen gyalázkodásnak minősítsék az írást. A szerző felhívta a figyelmet: „haknijait” – amelyek egyébként ingyenesek – senki nem szervezi.

Júniustól nincs kímélet! Vagyonelkobzás, kitiltás, börtön vár a drogdílerekre