Noha a forgalom tekintetében tegnap sem remekelt a Budapesti Értéktőzsde, a hétfői kereskedéssel ellentétben most jócskán akadtak figyelemre méltó események. A pesti parkett fő indexe, a BUX délelőtti emelkedése után mély zuhanásba váltott, majd ismét javulni kezdett. Délután azonban egyre mélyebbre ereszkedett, s végül előző napi értéke alatt 0,35 százalékkal, 22 730,54 ponton zárt. A nap folyamán a gyógyszergyári papírokkal kereskedtek a legtöbben, ebben az izlandi generikus gyógyszergyártó Actavis Group bejelentése is közrejátszott, mely közleményben tudatta, hogy emelhet a Pliva részvényeire adott korábbi árajánlatán. A 15,7 milliárdos összforgalomból több mint négymilliárddal részesülő Richter-papírok további 2,2 százalékkal növekedtek, 42710 forintra. A kisebbik szektortárs, az Egis pedig a kereskedés hajrájában történelmi zárócsúcsra menetelt, három százalékkal, 32 845 forintra drágult. A BUX-indexet főként a 0,4 százalékkal 21 550 forintra csúszó Mol, az 1,9 százalékkal 7630 forintra hanyatló OTP és az előző napi száguldása után 1,4 százalékkal korrigáló Fotex rántották a mélybe. Eseménydús volt a kisebb papírok piaca is a nap folyamán. Az óriáskötéssel is megtámogatott Synergon-papírokra a kereslet megnövekedett, mert délután négy órakor a rendszerintegrátor cég papírjaira egy 618,3 millió forintos kötés született, 755 forintos áron. A társaság napi forgalma meghaladta a 800 millió forintot, papírjai pedig 3,8 százalékos erősödéssel, 758 forinton zártak. Gyarapodott még 2,2 százalékkal a Pannonplast és 1,3 százalékkal a Philaxia. Ereszkedett viszont 1,2 százalékkal a BorsodChem és 0,3 százalékkal az FHB. A nap vesztese a 12 százalékkal 1395 forintig zuhanó Pannon-Flax lett. Amivel igen rosszul jártak az elmúlt napokban a papírba beszálló spekulánsok, mivel a befektetők kevesellték a céget érintő, egyébként nagyrészt már beárazott perből származó 2 milliárd forintos extra bevételt. A Bumix 0,42 ponttal – 0,02 százalékkal – 2173,06 pontra emelkedett.
Bár a hét első napjához képest mérsékeltebb ütemben, de tovább emelkedett tegnap is a tokiói értéktőzsde fő mutatója. A 225 válogatott részvény Nikkei-mutatója 40,14 pontos, azaz 0,24 százalékos nyereséggel 16 690 ponton zárt. A nyugat-európai piacokon főként az amerikai jegybank szerepét ellátó FED kamatdöntését várták, s ennek megfelelően napközben nem alakult ki határozott irány. A kamatdöntéssel kapcsolatos aggodalmak, illetve az európai roamingdíjak EU-s szabályozási terveinek közzététele lejtőre vitték a mutatókat. A legnagyobb vesztesek közé ezért főként a telekommunikációs társaságok papírjai kerültek, de a gyengülés nem kerülte el a bankpapírokat sem, melyek a JP Morgan szektor leminősítése nyomán kerültek lejtőre. A frankfurti DAX30-as mutató 0,3 százalékkal, a londoni FTSE100-as pedig 0,6 százalékkal gyengült.
Lengyel energiaóriás. Lengyelországban új energiaóriást hoznak létre. A PGE nemzeti energiaipari csoportban három céget egyesítenek az MTI szerint: a PSE energiaszolgáltatót, a Zedo energiaipari csoportot, három áram- és hőerőművel, valamint a BOT áramszállító céget. Emellett kisebb dél- és keletlengyel cégeket is beolvasztanak a közös cégbe. Ezzel a spanyol Endesa konszern kénytelen lesz üres kézzel távozni. Az Endesa a lengyel államtól a Zedo 85 százalékát akarta megvenni, az ügylet értékét több mint 250 millió euróra becsülték. A lengyel kormánynak azonban kétségei támadtak, miután a német E.ON februárban átvételi ajánlatot tett az Endesára, így a lengyel cég végső soron német kézbe került volna. A lengyel kormány lépése így a külföldi felvásárlás elleni védelmet szolgálta.

Ismét Pride-párti tüntetést szerveztek Hadházyék, de már ők is unják