1990
A kormánynak nem voltak pontos adatai arról, hány szovjet katona tartózkodott Magyarországon a kivonási tárgyalásokig – derült ki a tizenkét párti megbeszélésen. A pontos adat: 49 700 katona, harmaduk hivatásos tiszt, illetve tiszthelyettes; polgári alkalmazottakkal és a családtagokkal együtt mintegy százezren vannak. Bejelentették, a kivonások során először a csapásmérő támadók hagyják el Magyarországot. A Fideszt bírálva Nyers Rezső, az MSZP elnöke egy fórumon azt mondta: „Mi fogunk szerződést kötni, nem engedjük meg, hogy egy új kormány lépje az utolsót.” Nyers ugyanitt elmondta, tud különbséget tenni Vörös Vince és Torgyán József, Antall József és Csurka István, Kis János és Rajk László politikai felfogása között.
1994
Téma volt az Országgyűlésben a rádiós elbocsátások ügye. Az ellenzék képviselői arra hívták fel a figyelmet, hogy az elbocsátások mögött nem gazdasági megfontolás, hanem politikai szándék húzódik meg. Deutsch Tamás, a Fidesz frakcióvezető-helyettese eközben megjegyezte: nehéz helyzetben vannak, amikor azzal az MSZP-vel kell a sajtószabadság védelmében együtt szólniuk, amely Hajdú Jánosokat indít a választásokon. Boross Péter miniszterelnök leszögezte: a kormánynak és személy szerint neki nem volt szerepe az elbocsátottak kiválasztásában. · Csaknem ezer, felszámolás alatt álló állami tulajdonban lévő vállalat vezetőinek, tanácsadóinak és jogi képviselőinek azonnali menesztését kezdeményezte Petrenkó János független képviselő.
1998
A Fidesz a bősi keretszerződés haladéktalan nyilvánosságra hozatalát követelte a kormánytól. Kuncze Gábor belügyminiszter szerint ennek elvi akadálya ugyan nincs, de különösebb értelme se. · Az MSZP–SZDSZ-koalíció megújítása mellett szállt síkra Horn Gyula miniszterelnök a szocialista párt kongresszusán. Horn úgy vélekedett, hogy a rendszerváltás feltételeit nem az 1990-es választások előtti ellenzék, hanem a baloldali reformerők teremtették meg. Értékelése szerint az MDF nem tud elszakadni rossz beidegződéseitől, az FKGP-nek köze sincs a kisgazda szellemiséghez, a Fidesz pedig a demagógia és a szélsőségek felé sodródik. Kuncze Gábor SZDSZ-elnök bírálta azokat, akik politikai ügyet kreálnak a Duna-kérdésből.
2002
A Fidesz nem kíván megállapodást kötni a MIÉP-pel, már minden megállapodást megkötöttek, kijelölték a határokat, és ezt gondolják a leendő kormánykoalíció összetételének is – közölte Orbán Viktor. Csurka István előzőleg közölte, 100 helyen visszalépteti a képviselőjelöltjeit a Fidesz javára. · „Medgyessy minden egyes fellépése azonos koreográfia szerint zajlik: a »Velünk az ország« szlogennel feliratozott buszok befutnak egy-egy település főterére, ahol a stáb tagjai (köztük Ron Werber, a párt kampánytanácsadója, a kabinetfőnök, Dobrev Klára, férje, Gyurcsány Ferenc, ifj. Gál Zoltán, a kabinetfőnök helyettese és nyolc-tíz segítő) már várják a politikust” – ismertette a szocialista csapatmunka lényegét a Népszabadság tudósítója.

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros