1990 Megalakult az MSZOSZ, elnöke Nagy Sándor lett. · Botrányt kavart Németh Miklós kijelentése, miszerint előző ősszel szélsőbaloldali puccs készült volna, és hogy egyesek termelési zavarok keltésére törekednek. „A kormány a hallgatásával gyakorlatilag fedezte a demokráciát veszélyeztető erőket” – mondta Haraszti Miklós, az SZDSZ ügyvivője. „Ez a mi fogalmaink szerint hazaárulás bűntette, a miniszterelnöknek nem volt joga ahhoz, hogy elhallgassa az ügy felderítését” – reagált Torgyán József, az FKGP főügyésze. Horváth István exbelügyminiszter közölte: a belügyi vizsgálat nem talált jogi bizonyítékokat a puccs előkészületére. · Nyolcan vesztették életüket az Ózdi Kohászati Üzemek folyamatos acélöntőjében történt robbanás nyomán.
1994 Körülbelül ezren tiltakoztak a rádióban tervezett elbocsátások ellen. Az ellentüntetők „Liberálbolsik, kifele! Magyarok, befele!” feliratú transzparensekkel vonultak fel. · Magyarországra érkezett II. Alekszij, Moszkva és minden oroszok pátriárkája, akit fogadott Göncz Árpád köztársasági elnök. · A Népszabadság értesülései szerint felrobbant a sármelléki volt szovjet katonai repülőtéren egy hosszabb ideje ott tartózkodó Il–76-os szállítógép két hajtóműve. A robbanás néhány perccel négy óra előtt történt, és a reptértől egy kilométerre lakók is felébredtek rá. A négy hajtóműves repülőgép állítólag egy volt szovjet utódállamból érkezett, és egy arab országba kellett volna eljutnia. A repülőteret lezárták a forgalom elől.
1998 A Buda Környéki Ügyészség súlyos fenyegetéssel, folytatólagosan elkövetett zsarolás és más bűncselekmények elkövetésével vádolja S. Mead jugoszláv állampolgárt. Mead az a férfi, aki gyanúba keveredett a Fenyő-gyilkossággal összefüggésben is. Szemtanúk állítólag őt látták a tetthely közelében abban a Mitsubishiben, amelyből a gyilkos kiszállt. · Sz. Antal soltvadkerti vállalkozót február 27-én Kecskemét egyik teniszpályáján megtámadták, a combjába injekciót fecskendeztek, és közölték vele, hogy kígyómérget kapott, amely 80 órán belül fejti ki hatását. Kiderült, hogy inzulint kapott a vállalkozó, de előbb Sz. Antal megegyezett a zsarolókkal, hogy fizet 15 millió forintot, de a pénzátadás után a rendőrség elfogott három személyt.
2002 Szűrös Mátyás nyilatkozata a Magyar Nemzetnek: „A korábbi jogfeladással szemben egy újfajta nemzetpolitika kezdődött a 80-as évek közepén, ami manapság teljesedik ki. (…) a kedvezménytörvény a nemzetközi jognak megfelelően született. (…) Akik hatalomra törnek ebben az országban, azok nem tehetik meg, hogy közben dezavuálják Magyarországot. (…) Ez a mostani MSZP kimondottan neoliberális álláspontot képvisel. A neoliberalizmus a mai globalizálódó világban veszélyeket rejt magában, mivel például tagadja az állam szerepét, szabad teret enged egyfajta parttalan piacgazdaságnak. (…) A globalizálódó világban a nemzetállam szerepe azért erősödik, mert ez az egyik kontroll a globalizáció negatív jelenségeivel szemben.”

Júniustól nincs kímélet! Vagyonelkobzás, kitiltás, börtön vár a drogdílerekre