Elhunyt Weinberger
Washington. Meghalt Caspar Weinberger, aki 1981–87 között Ronald Reagan néhai amerikai elnök védelmi minisztereként nagyban hozzájárult a Szovjetunió bukásához. Weinberger osztotta Reagan meggyőződését, hogy a szovjetveszély ellensúlyozására erősíteni kell az amerikai hadsereget. (MTI)
Hazánkban kértek menedékjogot
Budapest. A Külügyminisztérium közlése szerint egy fővárosban élő észak-koreai család nemrég menedékjogot kért a Dél-koreai Köztársaság budapesti nagykövetségén. A család egyetlen tagja sem diplomata. (MN)
Ápolnák a finnugor kapcsolatokat
Tartu. Sólyom László köztársasági elnök Észtország második legnagyobb városában tett látogatást. A magyar államfő Tartu egyetemén találkozott a finnugor szakon tanuló diákokkal és a tartui magyarok, így a Munkácsy Mihály Szövetség képviselőivel is. Arnold Rüütel észt elnök kijelentette, a két országnak segítenie kell az oroszországi finnugor kisebbségeket identitásuk megőrzésében. (P. I.)
George W. Bush a bevándorlásról
Washington. A bevándorlási törvénytervezetről civilizált és méltóságteljes vitát kell folytatni – reagált George W. Bush
a hét végén lezajlott tömegtüntetésekre, melyek résztvevői az illegális bevándorlással szembeni fellépés és a mexikói határ őrizetének tervezett szigorítása ellen tiltakoztak. Az elnök kiállt az intézkedések mellett, gazdasági okokat éppúgy megemlítve, mint a terrorizmus elleni védelem szempontjait. Egy honosítási ceremónián az országban illegálisan tartózkodókkal kapcsolatban kijelentette: a törvényes utat választókkal szemben tisztességtelen eljárás lenne amnesztiában részesíteni őket. (Z. G.)
Ausztrál–brit katonai együttműködés
Canberra. A brit miniszterelnök az ausztráliai parlamentben tartott beszédében hangsúlyozta, hogy elkötelezett az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Ausztrália iraki politikája mellett. Tony Blair szerint Ausztrália és Nagy-Britannia között rendszeresítik a honvédelmi és külpolitikai együttműködést célzó megbeszéléseket. (J. L.)
Megosztottság az Arab Ligában
Kartúm. Megkezdődött az Arab Liga tizenhetedik csúcstalálkozója a szudáni fővárosban, a tanácskozásra azonban rányomta bélyegét a tagállamok mély megosztottsága, illetve az, hogy a tagországok államfőinek közel fele távol maradt a rendezvénytől. A legszembetűnőbb Egyiptom elnökének, illetve Szaúd-Arábia királyának a távolmaradása. (MTI)

Orbán Viktor: Ukrajna pénzt és fegyvert, az európai adófizetők pedig a számlát kapnak Brüsszeltől