Megtévesztették az Esma vezetőjét?

Kiegészítette vallomását, de bírói és ügyészi kérdésekre nem kívánt válaszolni Vargáné Vasadi Julianna, a Kulcsár Attila ügyféllistáján szereplő, egykor a Népszavát is birtokló Esma Kft. volt gazdasági igazgatója a K&H Banknál történt sikkasztássorozat tegnapi tárgyalásán. A vádlott állította: a Kulcsártól kapott összegek családja befektetett vagyonának hozamaiból származtak.

Swendt Pál
2006. 05. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eddig meghallgatott vádlott-társaihoz hasonlóan, a jelentős értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett sikkasztással vádolt Vargáné Vasadi Julianna, a K&H-per tizenegyed rendű terheltje is tagadta bűnösségét a brókerbotrány tegnapi tárgyalásán. Állítása szerint a vádiratban szereplő, összesen mintegy negyvenmillió forint, amit Kulcsár Attilától kapott, a családi vagyon befektetésének hozamából származott. Vargáné tagadta, hogy a Szekér Gyula taxisofőr közvetítésével hozzá eljutatott összegeknek bármi köze lett volna cége és a K&H Bank között létrejött vagyonkezelői szerződésből származó haszonhoz. Elmondta: Kulcsár Attilával, aki a család befektetéseit intézte, volt férjén keresztül ismerkedett meg.
Vargáné elismerte, hogy feletteséhez, Bleuer Istvánhoz ő vezette be Kulcsár Attilát, akivel cége, a Népszava című napilap akkori tulajdonosa, az Esma Reklám Kft. 1999 áprilisában általános vagyonkezelői szerződést kötött. Kifejtette, hogy Kulcsár Attila tevékenysége teljesen hitelesnek tűnt, rendellenességet soha nem tapasztalt, ám a bróker Bleuer Istvánt és őt is megtévesztette.
Rejtő E. Tibor, a bank volt vezérigazgatója, a per harmadrendű vádlottja az elhangzottakra reagálva elmondta: Kulcsár Attiláról először Bleuer Istvántól hallott, amikor egy nyaralásról hazafelé tartva az üzletember azzal lépett oda hozzá, hogy szeretné felhívni a figyelmét egy nagyon tehetséges fiúra, aki a bank brókercégénél dolgozik.
Kulcsár Attila egyébként még a Fővárosi Főügyészség előtt tett korábbi vallomásában az ügyletek törvénytelenségéről és a bűncselekményekből származó összegekkel végzett pénzügyi műveletekről tudomással bíró cégek közé sorolta az Esma Kft.-t. Kijelentette: „A kft.-nek kezdettől fogva törvényesen el nem várható hozamelvárása volt, így tájékoztattam Vasadi Juliannát arról, hogy amennyiben együttműködik velem a szabálytalan tranzakciókban, akkor papíron magasabb hozamot is tudok biztosítani. Abban állapodtunk meg, hogy a Bleuer István részére kimutatott törvénytelen hozam feletti részt készpénzben adom át részére, így tulajdonképpen közösen tévesztettük meg a kft. vezetőjét” – vallotta Kulcsár Attila. „Vargáné mindent aláírt, de arról nem tudott, hogy a cég befektetett tőkéjéhez is hozzányúltam” – állította Kulcsár.
Bleuer Istvánról úgy nyilatkozott: az üzletembernek szerepe volt a botrány előzményének tartott Pannonplast-részvények felvásárlásában. „Amikor tudomásomra jutott, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete vizsgálatot indított a brókercégnél a részvényvásárlás miatt, értesítettem Bleuert, aki megbízást adott a tulajdonában álló Népszava főszerkesztőjének arra, hogy negatív színben feltüntetve a felügyeletet, próbálják meg ellehetetleníteni az ellenőrzést.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.