Eddig meghallgatott vádlott-társaihoz hasonlóan, a jelentős értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett sikkasztással vádolt Vargáné Vasadi Julianna, a K&H-per tizenegyed rendű terheltje is tagadta bűnösségét a brókerbotrány tegnapi tárgyalásán. Állítása szerint a vádiratban szereplő, összesen mintegy negyvenmillió forint, amit Kulcsár Attilától kapott, a családi vagyon befektetésének hozamából származott. Vargáné tagadta, hogy a Szekér Gyula taxisofőr közvetítésével hozzá eljutatott összegeknek bármi köze lett volna cége és a K&H Bank között létrejött vagyonkezelői szerződésből származó haszonhoz. Elmondta: Kulcsár Attilával, aki a család befektetéseit intézte, volt férjén keresztül ismerkedett meg.
Vargáné elismerte, hogy feletteséhez, Bleuer Istvánhoz ő vezette be Kulcsár Attilát, akivel cége, a Népszava című napilap akkori tulajdonosa, az Esma Reklám Kft. 1999 áprilisában általános vagyonkezelői szerződést kötött. Kifejtette, hogy Kulcsár Attila tevékenysége teljesen hitelesnek tűnt, rendellenességet soha nem tapasztalt, ám a bróker Bleuer Istvánt és őt is megtévesztette.
Rejtő E. Tibor, a bank volt vezérigazgatója, a per harmadrendű vádlottja az elhangzottakra reagálva elmondta: Kulcsár Attiláról először Bleuer Istvántól hallott, amikor egy nyaralásról hazafelé tartva az üzletember azzal lépett oda hozzá, hogy szeretné felhívni a figyelmét egy nagyon tehetséges fiúra, aki a bank brókercégénél dolgozik.
Kulcsár Attila egyébként még a Fővárosi Főügyészség előtt tett korábbi vallomásában az ügyletek törvénytelenségéről és a bűncselekményekből származó összegekkel végzett pénzügyi műveletekről tudomással bíró cégek közé sorolta az Esma Kft.-t. Kijelentette: „A kft.-nek kezdettől fogva törvényesen el nem várható hozamelvárása volt, így tájékoztattam Vasadi Juliannát arról, hogy amennyiben együttműködik velem a szabálytalan tranzakciókban, akkor papíron magasabb hozamot is tudok biztosítani. Abban állapodtunk meg, hogy a Bleuer István részére kimutatott törvénytelen hozam feletti részt készpénzben adom át részére, így tulajdonképpen közösen tévesztettük meg a kft. vezetőjét” – vallotta Kulcsár Attila. „Vargáné mindent aláírt, de arról nem tudott, hogy a cég befektetett tőkéjéhez is hozzányúltam” – állította Kulcsár.
Bleuer Istvánról úgy nyilatkozott: az üzletembernek szerepe volt a botrány előzményének tartott Pannonplast-részvények felvásárlásában. „Amikor tudomásomra jutott, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete vizsgálatot indított a brókercégnél a részvényvásárlás miatt, értesítettem Bleuert, aki megbízást adott a tulajdonában álló Népszava főszerkesztőjének arra, hogy negatív színben feltüntetve a felügyeletet, próbálják meg ellehetetleníteni az ellenőrzést.”

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról