Óvatos befektetők

Eljött a gyengülés pillanata. A korrekciós nyomás 156,60 pontos csökkenést okozott a BUX árfolyamában. A hazai vezető részvények sorából egyedül a Molnak sikerült pozitív előjellel zárnia. A Richter, a Magyar Telekom és az OTP is gyengülést mutatott.

Munkatársunktól
2006. 05. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Várható volt, hogy a piac megfordul. Sőt az is várható volt, hogy nagyobbat esik, mint azt remélhettük volna, de tegnap valójában az iránytalanság uralkodott. A BUX csupán 0,62 százalékkal esett vissza. Emelkedő, 22 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett a hazai tőkepiaci indikátor a nyitást követő megugrás után gyengülőben volt. Szakértők szerint a BUX növekedési lehetőségei a Federal Reserve tegnap éjszakai kamatdöntése után korlátozottak lehetnek, a befektetők az amerikai kamatok emelkedésére már tegnap felkészültek. Másrészt a gyorsjelentési adatok iránti várakozás is hatással volt a kereskedésre. A nap nyertese a Démász lett 3,6 százalékos megugrással, amit az Émász és a Phylaxia követett. A vezető részvények nem kerültek be a legjobban teljesítő papírok közé, sőt a blue chipek közül csak a Molnak sikerült drágulnia. Az olajipari papírok 6,7 milliárd forintos forgalom mellett 0,8 százalékkal erősödtek. Lefelé mozgott viszont az OTP, a korrigáló Richter és a Magyar Telekom. Az Egis a várakozásoktól eltérő eredményekről számolt be, így a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 3,9 százalékkal lett olcsóbb.
A bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben alig mozdult el. Az uniós valuta 260,25 forint körül mozgott napközben, és a BÉT zárásakor is 260,50–260,60 forint között állt. A térség tőkepiacain is a pestihez hasonló gyengülés volt, a befektetők nagyon óvatosak a lengyel és az orosz tőzsdéken is, hiszen a Fed döntése akár tőkekiáramlást is okozhat a térségből.

Vevő a Mol az Energopetrolra. A Mol a horvát INA olajvállalattal közösen még bízik a boszniai Energopetrol többségi tulajdonára benyújtott pályázat sikerében. A boszniai kormánnyal egy éve folyó tárgyalások a múlt év novemberében elakadtak. A Mol–INA a februárban lejárt ajánlatát márciusban meghosszabbította. – Tartjuk változatlan ajánlatunkat, és bizakodók vagyunk annak kimenetelében – közölte a Mol horvátországi szóvivője, Denis Mohorovic. Kedden a boszniai média arról számolt be, hogy a kormány elhalasztotta a döntést az Energopetrol eladásáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.