Az egykor a szentatyát és idősebb George Busht is védő Bökönyi István szerint egy-egy ilyen eseményen bármi megeshet, elég csak a II. János Pál pápa, De Gaulle francia, Kennedy vagy Ford amerikai elnökök elleni támadásokra gondolni, vagy arra, hogy Anvar Szadat egyiptomi államfőt épp a díszszázad emberei gyilkolták meg. A terrorizmus mögött ráadásul bőven van pénz is, sőt ma már a fertőzések, mérgezések révén megvalósítható bioterrorizmus veszélyével is számolni kell. Az amerikai, izraeli, német- és franciaországi kiképzéseken is megforduló szakértő elmondta, a rendkívül nagy fenyegetettség miatt a biztonsági illetékesek a minimális kockázat elvét követik. Az In-Kal Security munkatársa hozzátette: a szakembereknek nincs könnyű dolguk Budapesten, hiszen kicsik a távolságok, egy távcsöves puskával viszont akár kilométeres távolságból is elkövethető egy merénylet.
A szaknyelv célterületnek nevezi azokat az országokat, ahol külföldi létesítményeket fenyeget csak veszély, míg célország, ahol a helyi érdekeltségek is célpontok lehetnek. A korábban már konkrét fenyegetést is kapó Magyarország Bökönyi István szerint a kettő között helyezkedik el. Hozzátette, a hazai szakembereknek nemzetközi összehasonlításban sincs miért szégyenkezniük, ám a jelenlegi veszélyes időszakban a terrorizmust nem szabad félvállról kezelni.
Villamoskordon. Szokatlan védelmi intézkedéssel, több mint húsz villamosból álló kordonnal fogadták a Kossuth térre érkező amerikai elnököt. A fővárosi Fidesz– MKDSZ-frakció szerint értelmetlen és elfogadhatatlan, hogy a szerelvényeket éppen a közlekedési káosz kellős közepén vonták el az utasforgalomtól. (Sz. Zs.)

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját