Bush részigazsága

Az amerikai Demokrata Párt meghatározó tagjai – köztük Edward Kennedy, Hillary Clinton és Carl Levin – szerint a Bush-adminisztráció fontos információktól fosztotta meg az amerikai társadalmat, mert nem hozta nyilvánosságra annak a hírszerzési jelentésnek a teljes tartalmát, amely azt állítja: az iraki háború hozzájárult a globális terrorizmus kiterjedéséhez.

Hírösszefoglaló
2006. 09. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

George W. Bush amerikai elnök azután döntött a titkosított hírszerzési jelentés egyes részleteinek feloldása mellett, hogy az amerikai sajtó – pontosabban a The New York Times – a hét végén tudomást szerzett a riportról. Demokrata párti szenátorok szerint a Fehér Ház a jelentés azon részleteinek közlésére törekedett, amelyek az iraki megszállás pozitív hatásait taglalják, hiszen a riport többek között azt állítja: amennyiben az Egyesült Államok és szövetségesei végérvényesen győzelmet aratnak a közel-keleti országban, azzal nagy csapást mérnének az ellenségre.
A National Intelligence Estimate (nemzeti hírszerzési számvetés) 16 amerikai hírszerzési ügynökség álláspontjának a gyűjteménye. A dokumentumban leírtak szerint az iraki háború miatt világszerte nő a militánsok száma, s egyre változatosabbá válnak az amerikai és a nyugati érdekeltségek elleni támadások, ráadásul az európai kontinensen számos ilyen érdekeltség található.
A demokraták továbbá úgy értesültek, hamarosan elkészül egy újabb jelentés is, amely kizárólag Irakra fókuszál, de amelyet a republikánusok a novemberi helyhatósági választások után készülnek nyilvánosság elé tárni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.