A rendőrség döntése azok körében, akik a kérdéses napon látták Hedviget, megrökönyödést és döbbenetet váltott ki, merthogy a verés nyomai egyértelműn látszottak a diáklányon, azt meg senki nem hiszi, hogy „önmegverésről” lett volna szó.
Igaz, a szlovák rendőri nyomozás során az „önbűnözés” jelensége nem lenne példa nélküli, korábban volt már „önelrablás” is, amit az exállamfő fiának, ifjabb Michal Kovácnak kellett volna elkövetnie a múlt század kilencvenes éveinek közepén. Sőt, „önrobbantás” is volt, amelynek az áldozata, Robert Remiás éppen ennek az „önelrablásnak” volt az egyik kulcsfigurája, s a titkosszolgálatok szerepvállalását tudta volna igazolni az ifjabb Kovác ügyében. A tíz éve felrobbantott Remiás feltételezett gyilkosairól most mondta ki az ügyészség, hogy nem követték el a bűntettet. Ezzel párhuzamosan felmentette a speciális bíróság Ivan Lexát, a titkosszolgálatok akkori igazgatóját, akit azzal vádoltak, hogy ő rendelte meg Remiás autójának felrobbantását. Érdemes megjegyezni, hogy az emberrablásra és az autók felrobbantására akkor került sor, amikor Vladimír Meciar koalíciós partnere Ján Slota volt, s egyértelmű volt, hogy az „önelrablás” és az „önrobbantás” elméletét a rendőrök politikai megrendelésre állították össze.
A nyitrai ügyészségen azonban nem ilyen vagy ehhez hasonló megfontolások miatt késik a döntés. Malina Hedvig ügyvédje a héten pontosította a diáklány nevében benyújtott, 29 oldalas panaszt, további 41 oldalas pontosítást adtak át az ügyészségnek. A nyomozati anyaggal együtt ezáltal az ügyésznek több száz oldalas dokumentumot kell áttanulmányoznia, ami legalább két hetet vesz igénybe.

Újabb harckocsikkal bővült a dandár – képeken mutatjuk a high‑tech páncélos szörnyeket