Orbán: Nincs szó paktumról

A szakértői kormányzás nem jelentene Fidesz–MSZP-paktumot, mivel a válságkezelés idejére a pártok kivonulnának a kormányzásból – jelentette ki Orbán Viktor. A Fidesz elnöke a konvergenciaprogram uniós megítéléséről azt mondta: Brüszszelből könnyű kiváló dolgokat mondani arról, hogyan kell lehúzni a magyarokról még egy bőrt.

Munkatársunktól
2006. 09. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Törvényesen került hatalomra a kormány, tehát legális, ugyanakkor illegitim, mivel időközben elvesztette társadalmi támogatottságát – jelentette ki a Magyar Hírlapnak adott interjújában Orbán Viktor. A Fidesz elnöke szerint a közéletben a legális és illegitim szavak jelentése különböző. Előbbi a törvényességre vonatkozik, utóbbi pedig a társadalmi elfogadottságra.
A jobboldal állítólagos válságáról kijelentette: a jobboldal köszöni, jól van. Politikáját minden szempontból igazolva látja. A Fidesz elnöki székéről azt mondta: ha pártja arra jut, hogy mással jobban tud teljesíteni, ő ezentúl sem lesz akadálya semminek.
Arról, hogy az általa szorgalmazott szakértői kormány egyfajta Fidesz–MSZP-paktum lenne-e, a Duna Televízióban úgy nyilatkozott: a szakértői kabinet megvalósulása nem azonos a nagykoalícióval. Erre akkor van szükség, ha az addigi kormányzó erő nem tud kormányozni, mert az emberek nem fogadják el a döntéseit. Nagykoalíciót a pártok nem akarnak létrehozni, az ellenzéket pedig nem hatalmazták fel a kormányzásra. Az egyetlen megoldás, ha a pártok a hatalom gyakorlására kívülálló szakértőket kérnek fel. Az így létrejövő kabinetet a pártok ideiglenesen felhatalmazzák a kormányzásra. Erre az időre vállalják, hogy kivonulnak a kormányzásból. A konvergenciaprogram uniós megítéléséről – Joaquín Almunia biztos a programot a jelenlegi formájában tartja szükségesnek – azt mondta: Brüsszelből ő is kiváló dolgokat tudna javasolni arra, hogyan húzzák le a magyarokról a bőrt. Ha Almunia úr helyében lenne, mindössze annyira korlátozná a megszólalását, hogy Magyarország a program végrehajtása esetén közelebb ér az euróhoz. A befektetők azt szeretnék, hogy a program hatására stabilizálódjon a pénzügyi helyzet, de ma maga a miniszterelnök a stabilitás legnagyobb gátja. Románia és Bulgária jövő évi uniós csatlakozása kapcsán megerősítette, egyelőre nem nyitná meg a magyar munkaerőpiacot a munkavállalók előtt. Szerinte a kormány bevallotta, hogy Magyarországon tragikusan nagy a munkanélküliség, ebben a helyzetben pedig felelőtlenség ráengedni új munkaerőt az országra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.