Pál Árpádot vezérigazgatóvá nevezte ki a Budapesti Értéktőzsde. A szakember október 1-jétől vezeti a magyar tőkepiacot – jelentette be tegnap hivatalosan a BÉT elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila. Horváth Zsolt vezérigazgató távozását követve Mohai György irányította megbízott vezérigazgatóként a tőzsdét, aki a jövőben a BÉT vezérigazgató-helyetteseként folytatja munkáját.
Pál Árpád közgazdász, egyetemi adjunktus. 1992-ben a Bankár Tőkebefektetési és Gazdasági Tanácsadó Kft.-ben kezdte pályafutását, később a GE Capital által megvásárolt Budapest Bank ügyvezető igazgatója, majd 1997-ben partnerként csatlakozik a Croesus-alapcsoporthoz. A privatizáció előtt álló Postabank vezérigazgatójának tanácsadója 2002-től, később mandátumát a bankot később megvásárló Erste Bank is meghosszabbítja. Pál Árpád szerint a BÉT eredményes működését a jövőben a vevői oldal szélesítésével, illetve új termékekkel lehet biztosítani, továbbá meg kell ragadni minden lehetőséget az együttműködésre, például a Kelerrel.
Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök a BÉT előtt álló feladatokról szólva egyebek közt az új uniós tőkepiaci szabályrendszer, a MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) jövő évi bevezetését emelte ki, ami sok teendőt ró a tőzsdére. A MiFID értelmében az uniós tőkepiaci szolgáltatók külön engedély nélkül tevékenykedhetnek más tagállamokban, és a helyi tőzsdének is bárki tagja lehet. Ezért a magyar piaci szereplők védelme érdekében a BÉT 5 millióról 30 millió forintra emelte a tőzsdei csatlakozás egyszeri díját.
Új elem lesz a szabályozásban az is, hogy megszűnik az úgynevezett tőzsdekényszer, azaz a tőzsdei vállalatok részvényeivel a tőzsdén kívül is lehet majd kereskedni, ami forgalmat vonhat el a tőzsdéről.

Újabb információk a megrázó balesetről, melyben egy fiatal lány életét vesztette Bakonypéterd határában