Őszinte részvétét fejezte ki, és azt nyilatkozta, elítéli, „ha valaki tetteit érzelemből fakadva hozza meg, és teszi azt, amit tett – nyilatkozta tegnap Teleki László miniszterelnöki romaügyi tanácsadó az MTV Nap-kelte című műsorában a tiszavasvári tanár meglincselésével kapcsolatban. Teleki szerint a társadalom sokszor megpróbálja az egész magyarországi cigányságra egy-egy ilyen ügynek a bélyegét rányomni. Gyurcsány Ferenc tanácsadója azt nyilatkozta, hogy a Kossuth téri események és más olyan események, melyek a jobboldal politikáját jelentik, a törvények fellazulását is eredményezik.
Párhuzamot talált a Metro újság publicistája, Krausz Jenő is, aki így ír: „(…) milyen példát ad a Kossuth tér, ami hetek óta exlex állapotban van, ahol politikai alapon mindent lehet: engedély nélkül sátorozni, árusítani (persze számla nélkül), italt mérni, uszítani. Mindezt büntetlenül. Ha így van, akkor Olaszliszkán faji, vérmérsékleti alapon miért ne lehetne lincselni?”
Teleki László kitért arra is, hogy a magyarországi cigányságnak nem csak látványprogramokra van szüksége. Elmondta, hogy a Nemzeti fejlesztési terv II.-ben szereplő fejlesztéseknek el kell érniük a magyarországi cigányságot annak ellenére, hogy az Európai Unió egyetlen programjában sem fogadja el a pozitív diszkrimináció elvét. Teleki ezt nem tartja jónak, mert így nem fejlődhet egy cigánysághoz tartozó személy vagy csoport.
A hírek szerint a lincselők között volt a helyi kisebbségi önkormányzat egyik képviselője is. „Tartanunk kell attól, hogy ez az eset kisebbségi ügyként jön le” – kommentált lapunknak Fodor Márk, az Amnesty International igazgatója. Mégis úgy látja, kerülni kell, hogy a lakosság kisebbségi ügyként kezelje a történteket, ugyanis az elkövető nem a kisebbségi önkormányzat nevében „járt el”, amikor részt vett a lincselésben. Lapunk megkereste a Társaság a Szabadságjogokért nevű szervezetet, ahol nem kívántak nyilatkozni az ügyben. Kaltenbach Jenő kisebbségi ombudsman sem kívánt reagálni arra a kérdésre, hogy van-e jelentősége az ügy szempontjából annak, hogy egy kisebbségi önkormányzati képviselő is az elkövetők között volt.
A Magyar Helsinki Bizottság elnöke, Kőszeg Ferenc csak ennyit mondott: „Nem nyilatkozom önnek addig, amíg Orbán Viktor nem nyilatkozik a Nap-keltének.”

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül