Szegeden több egyetemi oktató is úgy véli, a tandíjat kizárólag azért akarja bevezetni a kormányzat, hogy a hallgatóktól beszedett pénzzel egyenlő mértékű forrást később kivonhassák a felsőoktatásból. Sipos József, a történelemtudományok kandidátusa, az MSZP társadalompolitikai tagozatának volt ügyvivője, akit nemrégiben zártak ki az MSZP-ből és Szabó Gábor akadémikus, fizikus, az Orbán-kormány helyettes államtitkára egy, a hallgatók által szervezett tegnap esti vitán úgy vélekedtek, hogy eufemizmus fejlesztési részhozzájárulásnak nevezni a tandíjat. Mindketten úgy vélik, hogy a kormányzat tervei egyértelműen a tandíj bevezetéséről szólnak.
Szabó Gábor úgy vélekedett: a magyar felsőoktatásban az a legnagyobb probléma, hogy nem készült fel a megnövekedett hallgatói létszámra. Harminc-negyven évvel ezelőtt ugyanis a végzős középiskolásoknak 10 százalékát vették fel egyetemre vagy főiskolára, ma ez az arány 45 százalék. Sipos József bírálta azt a rendszert is, amelyet az SZDSZ-es oktatáspolitikusok vezettek be a magyar közoktatásban, az ugyanis a társadalmi szegregációt segíti elő.
A vitában elhangzott az is, hogy az amerikai Harvard egyetem egyéves költségvetése pontosan ugyanannyi, mint az egész magyar felsőoktatásé.

Kiadták a figyelmeztetést, heves zivatarok csapnak le csütörtökön