Szegedi bírálat a tandíjnak

Munkatársunktól
2006. 10. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szegeden több egyetemi oktató is úgy véli, a tandíjat kizárólag azért akarja bevezetni a kormányzat, hogy a hallgatóktól beszedett pénzzel egyenlő mértékű forrást később kivonhassák a felsőoktatásból. Sipos József, a történelemtudományok kandidátusa, az MSZP társadalompolitikai tagozatának volt ügyvivője, akit nemrégiben zártak ki az MSZP-ből és Szabó Gábor akadémikus, fizikus, az Orbán-kormány helyettes államtitkára egy, a hallgatók által szervezett tegnap esti vitán úgy vélekedtek, hogy eufemizmus fejlesztési részhozzájárulásnak nevezni a tandíjat. Mindketten úgy vélik, hogy a kormányzat tervei egyértelműen a tandíj bevezetéséről szólnak.
Szabó Gábor úgy vélekedett: a magyar felsőoktatásban az a legnagyobb probléma, hogy nem készült fel a megnövekedett hallgatói létszámra. Harminc-negyven évvel ezelőtt ugyanis a végzős középiskolásoknak 10 százalékát vették fel egyetemre vagy főiskolára, ma ez az arány 45 százalék. Sipos József bírálta azt a rendszert is, amelyet az SZDSZ-es oktatáspolitikusok vezettek be a magyar közoktatásban, az ugyanis a társadalmi szegregációt segíti elő.
A vitában elhangzott az is, hogy az amerikai Harvard egyetem egyéves költségvetése pontosan ugyanannyi, mint az egész magyar felsőoktatásé.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.