Legalább négy gyanúsítottja van az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) egykori vezetője, Takács Zoltán ellen tervezett emberölési ügynek – értesült lapunk. A rendőrség feltételezése szerint az emberölésre 2003-ban, azaz még azelőtt adtak megbízást a felbujtók, hogy Takácsot kinevezték volna az állami mentőszolgálat élére. Akkor különféle vállalkozásokban, többek között a Főnix magán-mentőszolgálatban volt társtulajdonos. Takács Zoltán az MTI megkeresésére a merényletkísérlettel összefüggésben annyit közölt, hogy „az esethez nem kíván semmit hozzáfűzni”, mivel az rendőrségi ügy. Annyit azonban megjegyzett, hogy ezentúl nem kíván sem mentéssel, sem betegszállítással foglalkozni. Mint fogalmazott, „ebből a bagázsból nekem ennyi elég”.
A gyilkosság lehetséges megrendelői – a rendőrségi feltételezés szerint többek között M. Károly, a Samaritanus és Gy. Tibor, az Európa magán-mentőszolgálat vezetői – C. Attilát bízták meg a Takács elleni merénylet előkészületeivel. C. Attilát még júniusban gyanúsították meg a Takács Zoltán elleni emberölés előkészületével. Úgy tudjuk, a rendőrség már a kiszemelt bérgyilkost is őrizetbe vette. A nyomozó hatóság szerint a gyanúsítottak húszmillió forintot ajánlottak C. Attilának azért, hogy megszervezze Takács megölését. C. Attila védője, Margitics Péter lapunknak nem cáfolta, hogy ügyfelét emberölés előkészületével gyanúsították meg, de hozzáfűzte: védence nem tett érdemi nyilatkozatot az eljárásban.
Az ügyben még tavasszal hallgatták ki a magán-mentőszolgálati vezetőket, de csak hétfőn gyanúsították meg őket. Gy. Tibor védője, Hegedűs László elmondta: ügyfele tagadja bűnösségét, és részletes vallomást tett a rendőrségen. Nem állt érdekében az emberölés, mivel Takács 2003-ban még nem volt az OMSZ vezetője. Az ügyvéd hangsúlyozta: védence beleegyezett a poligráfos vizsgálatba, ennek eredményéről azonban még nincs információja. Lapunk úgy tudja, hogy Gy. Tibor ismerte C. Attilát.
Mint arról lapunk is többször írt: Takács Zoltánt két éve nevezték ki az OMSZ élére, sokak meglepetésére, hiszen akkor résztulajdonos volt egy magán-mentőszolgálatban. Nemrég távozott a posztról azzal az indokkal, hogy nem értett egyet Molnár Lajos egészségügyi miniszter intézkedéseivel, a drasztikus létszámcsökkentéssel és a betegszállítás magánvállalatoknak történő átadásával. A miniszter azonban állítja: a döntések mindegyikében éppen Takács javaslatát követte.

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt