Jim Webb demokrata párti jelöltnek sikerült legyőznie George Allen republikánus szenátort: ezzel az ellenzék megszerezte a szavazattöbbséghez szükséges hatodik szenátori mandátumot is. A szavazatok végleges összeszámlálása egy hétig tart, győztest november 27-én hirdetnek. Az esetleges újraszámlálás decemberre is áthúzódhat.
Az előrejelzések szerint a Demokrata és a Republikánus Pártnak 49-49 mandátuma lesz a szenátusban, de mivel a megválasztott két független szenátor sajtójelentések szerint jelezte, hogy a demokrata pártiakkal fog szavazni, a párt mostantól 51 voksra számíthat.
Borisz Grizlov, az orosz alsóház elnöke eközben úgy fogalmazott, hogy a demokraták az emberi jogok szenvedélyes harcosai, az ő körükben azonban erősebb a hajlam a kettős mérce alkalmazására. Az orosz sajtó azt írta: a demokraták győzelme keményítheti a Moszkvával szembeni politikát.
Nem maradtak ki az értékelésből a brüsszeli szocialisták sem. Az Európai Parlament szocialista frakciójának vezetője Egy rémálom végének kezdete című nyilatkozatban üdvözölte a demokratákat. Martin Schulz kijelentette: a Bush-kormány politikája Amerika szövetségeseit kétségbe ejtette, és amiatt számtalan ártatlan ember szenvedett. Schulz reményét fejezte ki, hogy Európa és az Egyesült Államok felújítja partneri kapcsolatát. Brüsszeli tudósítónk megkereste az EP magyar szocialista delegációját, hogy megtudja, miként reagálnak a nyilatkozatra. Tabajdi Csaba „üdvözölte” a Demokrata Párt választási győzelmét. Kijelentette: egyetért Schulzcal abban, hogy az eredmény a transzatlanti kapcsolatok javulását vetíti előre, azt viszont nem említette, hogy delegációja a Bush-kormányt a legsúlyosabban elítélő kitételeivel is egyetért-e.
Szigor. Őrizetbe vették Cindy Sheenant, az amerikai háborúellenes mozgalom vezetőjét, aki egy petíciót készült átadni a Fehér Ház illetékeseinek.

Egyre gyanúsabbak a körülmények az óvodából eltűnt gyermek ügyében – vajon ki lehet a felelős?