Fontosnak és szükségesnek nevezik a kétnyelvű feliratozásnak a Babes–Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) történő megvalósítását tegnapi állásfoglalásukban a felsőoktatási intézmény magyar oktatói. Az egyetemi tanárok a Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) egy nappal korábban végrehajtott névtábla-elhelyezési akciója kapcsán emlékeztetnek a BBTE szenátusa által tavaly megszavazott, ám gyakorlatba azóta sem ültetett határozatára, amely előírja a magyar nyelvű feliratok biztosítását. Emlékezetes, szerdán Hantz Péter, a BKB alelnöke mintegy harminc magyar névtáblát próbált elhelyezni a BBTE kolozsvári épületein, ám a román rektorátus utasítására a feliratokat eltávolították.
Ezzel egy időben az erdélyi Magyar Polgári Szövetség felháborodásának adott hangot amiatt, hogy a székelyföldi románság képviselői felkérték a bukaresti titkosszolgálatokat: „államellenes tevékenységük” miatt tartsák megfigyelés alatt a régió területi autonómiájáért síkra szálló magyar szervezeteket.
Brüsszeli döntés. Az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága egyhangúlag elfogadta a román csatlakozás helyzetéről készült állásfoglalását, amelyet a néppárti Gál Kinga készített. Ennek kiemelt jelentősége, hogy Bukarest csatlakozása után kizárólag ez a bizottság foglalkozhat Románia kisebbségi, igazságszolgáltatási és emberjogi kérdéseivel. A szocialista frakció nyilatkozata szerint a bizottság Szent-Iványi István és Tabajdi Csaba módosító indítványát is elfogadta; Szent-Iványi István az Európai Liberálisoknál, Tabajdi Csaba pedig az Európai Szocialistáknál lobbizott az ügy érdekében. (L. I.)
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe