Úgy döntött a Fidesz Heves megyei választmánya: mégis fellebbezést nyújtanak be a Legfelsőbb Bírósághoz (LB) az Országos Választási Bizottság (OVB) elutasító döntése után Ambrus Zoltán fideszes képviselő frakcióból történt kilépése ügyében. Tatár László frakcióvezető állítja, az önkormányzati törvény egyértelműen fogalmaz, amikor arra utal, hogy a megyei közgyűlések tagjai listás választás útján szerezhetnek mandátumot, s a listát pártok és civil szervezetek állíthatják össze, független képviselői státus pedig nincs. Ezért a politikus meglepőnek tartja a területi és Országos Választási Bizottság elutasító határozatát.
Emlékeztetett, az első öt képviselő neve között szerepelt Ambrusé is a tavaly nyáron összeállított jobboldali szövetség listáján. Amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a megye közgyűlése a jobb- és baloldal mandátumegyenlősége miatt patthelyzetbe került, a leendő képviselők októberben aláírásukkal vállalták, hogy a frakcióból való kilépés mandátumvesztéssel jár. Tatár László kijelentette, a választópolgárok ismerték a listán szereplő személyek neveit, s ez alapján voksoltak. – Az alkotmány elvárásainak megfelelően ezúttal az úgynevezett népfelség elvének kellene érvényesülnie – tette hozzá –, következésképpen a megyei választmány tagjai Ambrus Zoltánt immár nem tekintik képviselőnek, mert a jelölőszervezethez kötődő jogviszonya megszűnt, miközben független státust nem szerezhetett. A frakcióvezető szerint az LB alkotmánybírák véleményét is kikérheti, tehát a gyorsított eljárás során bizonyítható, hogy a Heves Megyei Önkormányzat jobboldali szövetségének jogorvoslati kérelme megalapozott.
Ismert, a Fidesz-frakcióból távozó Ambrus szavazatával választotta meg a szocialista Sós Tamást elnöknek a hevesi közgyűlés, holott az október elsejei választáson a szocialisták listájára valamivel kevesebben szavaztak, mint a Fideszére.

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról