A Győri ETO a Bajnokok Ligájában a Slagelsét, a Budapest Bank-FTC a KEK-ben az Oltchim Valceát szerette volna elkerülni az európai női kézilabdakupák elődöntőinek tegnapi bécsi sorsolásán – de egyik kívánság sem teljesült. A helyzeten az sem javít sokat, hogy mindkét magyar együttes idegenben kezd. Csak a mihez tartás végett: az elődöntőben a dánok kettős győzelemmel, 58-49-es összesítéssel zúzták szét a végső sikerre is esélyesnek tartott szlovén Krim Mercator Ljubljanát, a románok pedig a Kaproncán összeszedett ötgólos hátrány után 34-21-gyel vágtak vissza a tavalyi EHF-kupa finalista Podravka Koprivnicának.
Győrben mégis bizakodóbb valamelyest a hangulat, részben talán azért is, mert a BL-ben – ellentétben a KEK-kel – már nincs nagy különbség a lehetséges vetélytársak között, a játékvezetők támogatását rendre élvező osztrák Hypo és az éppen az ETO előtt csoportgyőztes orosz Toljatti ellen is nehéz lenne. A Slagelse klasszisa az idei kupasorozatban a Ferencváros számára is megmutatkozott, hiszen az Anja Andersen által dirigált sztárcsapat január 20-án a népligeti BL-csoporttalálkozón aratott könnyed, 34-26-os diadalt. A február 25-i visszavágón aztán a Fradi idegenben nyert 28-27-re; elsősorban nem is azért, mert a már továbbjutott skandinávok lelazsálták a meccset, hanem mert pihentették két kulcsemberüket, a kapus Cecilie Legangert és az átlövő Bojana Popovicsot. Ez pedig már a Győr számára lehet üzenetértékű; ha a norvég és a szerb ászt sikerülne takarékra tenni, elérhető a továbbjutás. Róth Kálmán vezetőedző szerint is, hiszen így latolgatta az esélyeket: „Itt már nincs könnyű ellenfél. Talán az orosz Toljatti abból a szempontból lett volna jobb, mert a csoportkörből ismerjük. Mindenki azt hitte, hogy a mi csoportunk a leggyengébb, erre innen a két továbbjutó sikerrel vette a negyeddöntőt. A pályán dőlnek el a dolgok. Remélem, hogy a javuló formánk kitart még néhány hónapig.”
Németh András, az FTC mestere borúsabb hangulatban fogadta a sorsolás eredményét, mert a másik két lehetséges vetélytárs, a norvég Byasen Trondheim és a spanyol Union Ribarroja ellen sokkal kiegyensúlyozottabbak lettek volna az erőviszonyok. Az Oltchim Valceáról azonban közeli és fájdalmas emlékei vannak a Fradinak, hiszen a csapat tavaly augusztusi erdélyi túráján – igaz, tartalékos öszszeállításban, többek között a sérült Tóth Tímea nélkül – Székelyudvarhelyen 39-26-os verést kapott a vb-ezüstérmes román válogatottal nagyjából egyenértékű alakulattól. Németh ezért a kincstári optimizmust is feledve jelentette ki: „A Valceát szerettük volna elkerülni, vele szemben lényegesen kisebb az esélyünk, mint akár a norvégok, akár a spanyolok ellen lenne. A székelyudvarhelyi mérkőzés sajnos körülbelül megmutatta a két csapat közti különbséget, ezen az sem változtat sokat, hogy idegenben kezdünk. Talán még abban bízhatunk, hogy fölényük tudata elaltatja a románokat.” Mit mondhatnánk erre? Szép álmokat.
Az elődöntők párosítása, BL: Slagelse–Győr, Lada Toljatti–Hypo. KEK: Oltchim Valcea–Budapest Bank-FTC, Byasen Trondheim–Union Ribarroja. Az első mérkőzéseket április 14-én vagy 15-én, a visszavágót egy héttel később rendezik.

A hét végére elromlik az idő