(mi mit jelent…)

Kristóf Attila
2007. 03. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Én nem tudom, hogy az a marxi tétel, miszerint az állam előbb-utóbb elhal, igaz-e, vagy csak az igazság nem teljes kibontása. A kommunisták, mint tudjuk, általában azt teszik, amivel ellenfeleiket vádolják, s annak az ellenkezőjét cselekszik, amit saját szándékaikról állítanak.
Sokan tudják, hogy pontosan mit jelentett a szocialista demokrácia, a szocialista erkölcs és a realizmus, amit szocreálként is aposztrofálhatunk. Természetesnek tekinthettük, hogy a demokrácia egyeduralom, az erkölcs korrupció, kisajátítás, hazugság és csinogli, ahogy Zalában mondják, a szocreál pedig dilettantizmus, műmárvány oszlopokkal díszített panel. Sokan azt hitték, sajnos én is közéjük keveredtem, hogy mindez lelepleződött, és mint társadalmi formáció véget ért. Úgy véltük, hogy a Marx által elhalásra ítélt állam, ha nem is a kommunizmusban, de a polgári demokráciában visszahúzódik, s erőit – beleértve a rendőrséget – jól behatárolható feladataira összpontosítja, amelyek fő célja az állampolgárok jólétének, biztonságának, életesélyeinek biztosítása és növelése.
Jelenlegi kormányunk – élén félve tisztelt miniszterelnökünkkel – a legteljesebb mértékben eleget tesz a fent vázolt kommunista magatartás ismérveinek. Amikor az igazságról beszél, hazudik, úgy félti a demokráciát, hogy rendőri erőszakot alkalmaz, amikor a jólét vízióját vetíti elénk, kemény adókkal sanyargat, kivédhetetlen áremelésekkel és elvonásokkal büntet. Közben miniszterelnökünk ajkáról nem tűnik el a jóindulatú, kissé sajnálkozó mosoly. Meghökkenve eszmélünk rá, hogy az állam ismét nagy szerepet tölt be az életünkben, behatol magánszféránkba, erőszakosan ránk telepszik, lehetetlen kitérnünk előle. Nem csak az utcáról van szó. A televízión át betör a lakásunkba, a manipulált híradásokkal agyunkhoz férkőzik.
Kuncze, akinek veszedelmes kaméleon volta immár nyilvánvaló, tévedett és torzított, amikor azt állította, hogy aki nem megy tüntetni, azt nem éri baj. Ez a „ne keveredj korpa közé, nem esznek meg a disznók” elmélet csak addig áll, amíg nem minden korpa. Jelenleg azonban minden az. S ha azt mondjuk, hogy a disznók nemcsak korpát, hanem moslékot is zabálnak, aligha tévedünk. Az a főember, akit nincs kedvem nevén nevezni, azt állítja magáról, hogy bátor és büszke. A kommunista kód szerint ez természetesen gyávát és sunyit jelent, nem beszélve a képmutatásról és az áthárításról, amely mindig bűnbakot keres. Akiről szó van, az nyilvánvalóan tökéletes nevelést kapott, begyakorolta a kommunista létmódot és mimikrit, amelynek lényege az, hogy amikor tetten érik, azonnal átváltozik és támad. Azt tartja a mondás, hogy a hazugnak akkor sem hisznek, ha igazat mond. Csodálatra méltó, hogy ebben az országban az emberek annak a hazugnak, ezeknek a hazugoknak századik hazugságát is elhiszik, s ha netán nem hiszik el, tudomásul veszik.
A „büszke és bátor” a hazugságban nem hívők kifárasztására spekulál. Ezt hazugságleleplező hazugságában és szembenézésében nyíltan ki is fejtette: tüntetnek egy ideig, aztán megunják, és hazamennek. Ez cinizmus. A kommunisták legbensőbb tulajdonsága. Ha ehhez magas szintű közjogi méltóság is társul, akkor bízvást hülyének lehet nézni az egész országot, abban a meggyőződésben, hogy az egyik fele tényleg hülye. Ha ez nem válik be, akkor jön a szolgálatra és védésre kész rendőrség, meg a demokratikus köztársasági vasketrec.
Hogy mi végre engedtük így meggyűlni a bajt, én nem tudom…

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.