Vallomás szeptember 11-ről

Én felelek a 9-11-es műveletért ától zéig – jelentette ki Hálid Sejk Mohamed, az Egyesült Államok elleni, 2001. szeptember 11-i terrortámadások állítólagos értelmi szerzője, akinek múlt szombati kihallgatása jegyzőkönyvének részleteit szerdán tette közzé az amerikai védelmi minisztérium.

Hírösszefoglaló
2007. 03. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hálid Sejk Mohamed – akit a Kuba szigetén lévő Guantánamo amerikai börtöntáborban őriznek – a Pakisztánban 2002-ben foglyul ejtett Daniel Pearl amerikai újságíró meggyilkolását is magára vállalta. „Saját áldott jobb kezemmel fejeztem le az amerikai zsidót, Daniel Pearlt” – olvasható a kihallgatáson készült jegyzőkönyvben. A The Wall Street Journal tudósítója 2002. január 23-án tűnt el a pakisztáni Karacsiban, miközben helyi fegyveres csoportok után kutatott. Később lefejezéséről videofelvétel került fel az internetre.
Az al-Kaida terrorhálózat más merényleteinek kiterveléséért is felelősséget vállalt a pakisztáni állampolgárságú férfi. Arról is beszélt, hogy szintén ő a felelős a New York-i Világkereskedelmi Központ épülete ellen 1993-ban, valamint az indonéziai Bali szigetén 2002-ben szórakozóhelyek ellen elkövetett robbantásos merényletekért. Továbbá azért, hogy amerikai repülőgépeket megkíséreltek cipőbe rejtett pokolgéppel felrobbantani.
Amint arról az MTI is beszámolt, a pakisztáni férfi azt állította, ő volt Oszama bin Ladennek, az al-Kaida vezérének műveleti igazgatója. Elmondta: a chicagói Sears toronyépület, a New York-i Empire State Building, a Panama-csatorna, a londoni Big Ben és a Heathrow repülőtér elleni merényletekre is szőtt terveket, ám ezeket nem hajtották végre. Köze volt többek között Jimmy Carter és Bill Clinton volt amerikai elnökök, illetve II. János Pál meggyilkolását, amerikai atomerőművek és New York-i függőhidak elleni támadásokat, Ázsiában és Ausztráliában lévő amerikai és izraeli nagykövetségek lerombolását célzó tervek kidolgozásához is.
Hálid Sejk Mohamedet 2003-ban Pakisztánban fogták el, majd átadták az Egyesült Államoknak. Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) egy titkos külföldi börtönből tavaly szállította át Guantánamóra, ahol több száz terroristagyanús személyt tartanak fogva. A férfi a jegyzőkönyvben arra célzott, hogy fogva tartása során megkínozták az amerikaiak. A guantánamói kihallgatási procedúrákat korábban számos nemzetközi emberi jogi csoport ítélte el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.