Vesztésre áll a Malom Center

Nem jogerősen érvénytelenítette a Kiskunhalasi Városi Bíróság azt a telekhatár-rendezési szerződést, amelyet évekkel ezelőtt a kecskeméti önkormányzat kötött a helyi Malom Centert megépítő beruházóval. Az indok: forgalomképtelen önkormányzati törzsvagyon elidegenítése történt.

Munkatársunktól
2007. 03. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Első fokon, nem jogerősen ítéletet hirdetett a Kiskunhalasi Városi Bíróság abban a perben, amelyben a kecskeméti önkormányzat és a beruházók közötti polgári jogi szerződés érvénytelenségének kimondását kérték a felperesek – értesült a Petőfi Népe. A szerződést Szécsi Gábor polgármester írta alá a Malom Center beruházóival a telekhatár rendezéséről, amire közgyűlési felhatalmazása volt. Ám ezt később a bíróság hatályon kívül helyezte, mondván: forgalomképtelen önkormányzati törzsvagyon elidegenítése történik, amire nem lehet határozatot hozni. A földhivatal azonban végig hatályosnak tekintette a szerződést. Erre alapozta a telekhatár-rendezés bejegyzését, így kaphatott építési engedélyt a Malom Center.
Most viszont azt állapította meg a kiskunhalasi bíróság, hogy a szerződés érvénytelen. Az indok ugyanaz: forgalomképtelen törzsvagyon elidegenítése történt. A keresetet azok a kecskeméti építészek indították, akik ellenezték a Malom Center felépítését, az ügyészség később kapcsolódott be. A bíróság az építészek perindítási jogát ugyan nem ismerte el, de az ügyészségnek igazat adott. A per azért került Kiskunhalasra, mert a beruházók elfogultsági kifogást jelentettek be a kecskeméti bíróság ellen.
Vásárhelyi Dániel, az egyik pert indító építész lapunknak elmondta: helyesli a bíróság ítéletét, de nem érti, miért kellett erre két évet várni. – Annak idején a bíróság az ügyben elrendelte a soronkívüliséget, mégis két év kellett ahhoz, hogy az egyébként még nem jogerős ítélet megszülessen – tette hozzá.
A cég képviselője úgy kommentálta az ítéletet, hogy az érvénytelenséget kimondta ugyan a bíróság, de az eredeti állapot helyreállítását nem rendelte el. – Így jelenleg nincs olyan érvényes határozat, amely érintené a bejegyzett telekhatár-rendezést – jegyezte meg Fekete Csaba.
A labda jelen pillanatban tehát a földhivatal térfelén pattog. Kristóf István, a Bács-Kiskun Megyei Földhivatal hivatalvezetője korábban lapunknak elmondta: határidőre lefolytatják az eljárást, és új határozatot hoznak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.