Szekeres Imre honvédelmi miniszter washingtoni látogatásán azt mondta: Magyarország, ha lehet, a közös európai energiapolitikai megoldást és a Nabucco gázvezetéket választja. (A Nabucco megépítése a közös európai energiaellátási stratégia része; ennek vetélytársa az orosz Gazprom által tervezett és épített Kék Áramlat – a szerk.) Szekeres a távirati irodának elmondta: az amerikaiak üdvözölték azt a magyar álláspontot, hogy Magyarország nem akar egyoldalú függőséget, és „természetesen ha van mód választásra, akkor a közös európai energiapolitikai megoldást fogjuk választani”.
A Fidesz fontosnak tartja, hogy hosszú idő után Szekeres Imre az első olyan kormánytag, aki a Nabucco gázvezetéket egyértelműen prioritásként kezeli – mondta Németh Zsolt, a párt külügyi kabinetjének vezetője. Hozzátette: a miniszter nyilatkozatával hitet tett a közös európai energiapolitika mellett a további egyoldalú oroszországi függőség erősítésével szemben.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök már hosszú hetek óta lebegteti, hogy Magyarország az európai vagy az orosz tervet támogatja-e. A Fidesz most abban bízik, hogy a kormánypártok korábbi álláspontjukkal szemben május 7-én lehetővé teszik annak az országgyűlési határozati javaslatnak a tárgysorozatba vételét, amely megerősíti Magyarország elkötelezettségét az Európai Unió közös energiapolitikája mellett, vagyis kiáll a Nabuccóért.
A kormányszóvivői iroda viszont azt közölte, hogy „a kormány álláspontja Magyarország energiabiztonságával kapcsolatban változatlan: nem kötelezte el magát egyik gázvezeték mellett sem, mint ahogyan nem is zárta ki a részvételt egyik projektben sem”. „Ezzel nem állnak ellentétben Szekeres Imre szavai” – szerepel a közleményben.

Fiatal fiú kirablását tervezte egy rendőr és a társa