A legnagyobb költségvetéssel elkészített Eb-pályázat hozta a magyar sportdiplomácia legnagyobb kudarcát Bánki Erik szerint azzal, hogy a múlt heti cardiffi döntésen a horvátokkal közösen, a 2012-es foci Eb megrendezésére benyújtott pályázatunk egyetlen szavazatot sem kapott. A fideszes politikus úgy vélte, ami történt, az hűen tükrözi hazánk nemzetközi megítélésének szintjét és előrevetíti jövőbeli esélyeinket is. Bánki kifogásolta, hogy a pályázati felkészülés során puccsszerűen eltávolították a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökét, az előkészítő bizottság élére Gyárfás Tamást, az úszószövetség elnökét választották, aki nem is ismerte az UEFA-ban döntést hozókat. Emlékeztetett Gyurcsány Ferenc sportpolitikai működésének állomásaira is, hogy leterroristázta a szaúdi válogatott tagjait, és hogy az athéni olimpia előtt pár nappal mondott le sportminiszteri megbízatásáról.
Az ellenzéki politikus szerint Sport 2007 címmel programot kellene beindítani, hogy a Puskás-stadiont újjáépítéséről még az idén törvényt hozzanak, jövő évtől mindennap legyen testnevelésóra az iskolákban, hogy a sportberuházások után adókedvezményt lehessen igénybe venni, illetve 2008-tól a GDP egy százalékára emelkedjen a sporttámogatások aránya.
Lamperth Mónika, aki önkormányzati és területfejlesztési miniszterként a kormány sportért felelős tagja kifejtette: múlt szerdáig kegyelmi állapot uralkodott az országban, mindenki, párthovatartozástól függetlenül kiállt a magyar pályázat mellé. – Az eredmény kihirdetése után fogadni mertem volna rá, így legyen ötösöm a lottón, hogy politikai csapkodásra fogják használni az ügyet – fogalmazott az MSZP-s tárcavezető, visszautasítva a kormányt érő támadásokat.
Példátlan, csúfos és megalázó kudarcként értékeli Simicskó István, hogy az ukrán–lengyel pályázat megelőzte a magyart. A KDNP-s honatya szerint a döntés jelzi, hogy Európában mennyire bíznak hazánk politikai, gazdasági fejlődésében. – Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy Gyurcsány Ferenc pályázat melletti kiállása és megjelenése a döntés helyszínén javította-e esélyeinket, vagy jobb lett volna, ha itthon marad – jegyezte meg a képviselő arra kérve szocialista politikustársait, cseréljék le csapatkapitányukat, a miniszterelnököt.
Lamperth Mónika kikérte magának, hogy Simicskó szegény vakondnak nevezte a magyar gazdaságot, majd felhívta a figyelmet Mészöly Kálmánra, aki szerinte mondott néhány egyenes mondatot.

Fél nap után találtak csak rá az 51-es úton, Sükösd közelében történt halálos baleset áldozatára