Tegnap a legnagyobb holland s az ötödik európai bank, az ABN Amro 1,31 milliárd eurós adózott eredményt jelentett az első negyedévről, 30,6 százalékkal többet a tavalyi első negyedévi 1,003 milliárdnál. Az eredmény 3,6 százalékkal kisebb az előzőnél, a tavalyi utolsó negyedévinél.
Nagyszerűen teljesített az öszszes részleg minden térségben, de különösen a nemzetközi tevékenység volt kiváló, főleg Brazíliában, Olaszországban – ott 2005-ben megvették az Antonveneta bank többségét – és az ázsiai országokban – áll a bank beszámolójában.
A jelentést egy héttel a tervezett idő előtt adták ki, ugyanis kizárólagos tárgyalások folynak arról, hogy a brit Barclays bank megvenné az ABN Amrót, amely közben a Royal Bank of Scotland, a Banco Santander és a Fortis konzorciumától is ajánlatot kapott tárgyalások kezdésére. Az ABN Amro 1,225 milliárd eurós üzemi eredménye 25,5 százalékkal több a tavalyi első negyedévi 976 milliónál, s 24,6 százalékkal meghaladja a tavalyi negyedik negyedévit is. A tavalyi első negyedévi 328 millióhoz képest a kockázati tartalékolást 27,1 százalékkal 417 millió euróra növelték, de 18,1 százalékkal kisebb volt az előző negyedévi 509 milliónál. Az ABN Amrónál már a tavalyi második negyedévben érződött a jóval nagyobb tartalékolás hatása, de azt akkor még bőven ellensúlyozta egyszeri tétellel a magyar K&H Bank 40,2 százalékának eladása a belga KBC-nek, s a 2005-ben felvásárolt olasz Banca Antonveneta hozzájárulása is segített. Május 30-án közölték, hogy a KBC befejezte a K&H Bankban volt ABN Amro-részesedés megvásárlását, s ezzel a KBC tulajdonrésze a magyar pénzintézetben 59,4 százalékról 99,6 százalékra nőtt. A KBC 510 millió eurót fizetett, s a belga bank szakértői szerint a felvásárlásnak azonnali kedvező hatása lesz a jövedelmezőségre.

Jégeső és villámárvíz: ítéletidő tarolta le a fél országot – videó